Bydgoszcz
1C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 3 • L -1
4C
Nd
8C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleKarambol z udziałem dziesięciu pojazdów w centrum Bydgoszczy. Gigantyczne utrudnienia w ruchu! [ZDJĘCIA]
16.06.2020 | 16:40

Karambol z udziałem dziesięciu pojazdów w centrum Bydgoszczy. Gigantyczne utrudnienia w ruchu! [ZDJĘCIA]

Do zdarzenia doszło we wtorek po godzinie piętnastej.

Na zdjęciu: Utrudnienia w ruchu spowodowane karambolem potrwają do godzin wieczornych. Trwa ustalanie dokładnych przyczyn zderzenia.

Fot. Eryk Dominiczak

Dziewięć samochodów osobowych oraz autobus uczestniczyło w zderzeniu, do którego doszło we wtorkowe popołudnie na ulicy Mickiewicza. Do godzin wieczornych ruch w tej części Śródmieścia będzie znacząco utrudniony.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło po godzinie piętnastej. Poinformowali nas o nim taksówkarze z Radia Taxi Zrzeszeni. Na miejscu pojawiły się służby – trzy radiowozy policji, trzy zastępy strażaków (dwa z JRG nr 1 i jeden z JRG nr 3 w Bydgoszczy) oraz karetka pogotowia i motoambulans.

Ze wstępnych i nieoficjalnych informacji, które zdobyliśmy na miejscu wypadku wynika, że jeden z pojazdów wymusił pierwszeństwo na odcinku za skrzyżowaniem z ul. 20 Stycznia w kierunku ul. Gdańskiej, a efektem tego było najechanie na siebie kilku aut. W zdarzeniu brał udział między innymi autobus linii nr 71 jadący w kierunku dworca głównego, a dalej – na Osową Górę. W zderzeniu wzięła udział także taksówka oraz samochody marki Mercedes, Kia (dwa pojazdy), Ford (również dwa pojazdy), Dodge oraz fiat scudo i honda accord. Bezpośrednio po zdarzeniu stały one uszkodzone w dwóch grupach.

Na ten moment nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Jezdnia ulicy Mickiewicza w kierunku skrzyżowania z ul. Gdańską jest jednak całkowicie nieprzejezdna i taka pozostanie jeszcze przez kilka godzin. Na miejscu trwa przesłuchiwanie świadków oraz zbieranie informacji dotyczących zdarzenia.

Autobusy komunikacji miejskiej (linie nr 67, 71 i 77) początkowo zawracały na wysokości ulicy 20 Stycznia. Obecnie są już kierowane – z pominięciem przystanków na rondzie Wielkopolskim i ul. Mickiewicza (na wysokości parku Kochanowskiego) – ulicą Chodkiewicza.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści