Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kardiologia w Szpitalu Miejskim powiększyła się. Zakończono remont

Dodano: 15.01.2024 | 11:04

Na zdjęciu: Na świeżo wyremontowanym piętrze w szpitalu na Kapuściskach będzie funkcjonował Odcinek Kardiologii Inwazyjnej.

Fot. Szpital Miejski

Od dziś (15 stycznia) oddział kardiologii w w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. dr. E. Warmińskiego w Bydgoszczy powiększył się i będzie liczył 40 łóżek.

Na świeżo wyremontowanym piętrze w szpitalu na Kapuściskach będzie funkcjonował Odcinek Kardiologii Inwazyjnej – na nim będą leczeni pacjenci wymagający leczenia naczyń wieńcowych (koronarografia i angiolplastyka). Poza standardowymi zabiegami diagnostyki i leczenia naczyń wieńcowych (koronarografia i angioplastyka) wykonywane są też inne badania.

Oddział prowadzi diagnostykę w pełnym zakresie nieinwazyjnych metod układu krążenia (echokardiografia przezprzełykowa, dobutaminowa próba obciążeniowa, test TILT) oraz leczy zaburzenia rytmu serca poprzez wykonanie kardiowersji elektrycznej lub farmakologicznej, założenia czasowego lub stałego układu stymulującego serce – podkreśla Anna Siwiec, rzeczniczka prasowa lecznicy. I zapewnia, że dzięki współpracy z ośrodkiem kardiochirurgicznym pacjenci objęci są kompleksową opieką.

W procesie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji bierze również udział mieszczący się w placówce Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej, w którym pacjenci uzyskuje pełną sprawność po przebytych chorobach serca. – Wykwalifikowany personel zapewnia należną opiekę naszym pacjentom, a dzięki zaangażowaniu całego zespołu terapeutycznego w oddziale panuje miła i ciepła atmosfera – zaznacza rzeczniczka.

To kolejne otwarcie na terenie placówki przy Szpitalnej. Na początku stycznia otwarto pracownię żywienia pozajelitowowego. Przypomnijmy, że niebawem szpital miejski ma zostać przekazany Politechnice Bydgoskiej, która od 1 października zamierza uruchomić kierunek lekarski w ramach wydziału medycznego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments