Bydgoszcz
4C
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h E
H 6 • L 3
15C
Nd
10C
Pon
6C
Wt
6C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostkiKarta właściciela psa
19.11.2015 | 16:17

Karta właściciela psa

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego czworonoga.

Na zdjęciu: Karta zaprojektowana przez autorki blogu The Idea Box.

Fot.

Jesteś na spacerze z psem, nagle słabniesz i mdlejesz – co wtedy stanie się z Twoim czworonogiem? Zaopiekować się nim może bliska Ci osoba, o ile ratujący Cię człowiek będzie wiedział do kogo ma się zwrócić. Możesz ułatwić mu te poszukiwania.

Wystarczy posiadać przy sobie kartę właściciela psa. Jest to niewielki kawałek kartki, wielkości wizytówki, który należy nosić w widocznym miejscu np. w portfelu lub torbie. Zapisane są na niej dane osoby, która zajmie się psem w razie wypadku lub innego nieprzewidzianego zdarzenia. Dodatkowo znajduje się na niej imię i wiek czworonoga, a niekiedy i numer telefonu lecznicy weterynaryjnej.

Nie ma odgórnie narzuconego wzoru karty. Każdy może samodzielnie zrobić swoja grafikę lub pobrać gotowe szablony dostępne w sieci, np. na blogach CO PIES NA TO lub Pies w mieście, które wystarczy wydrukować w domu lub punkcie ksero.

Jednak to nie wygląd karty jest najważniejszy. Niezbędne dane można zapisać na jakiejkolwiek kartce papieru i nosić ją przy sobie. Najważniejsze, by można było ją łatwo znaleźć, choć… lepiej, żeby nikt jej nigdy nie szukał.


Podobne wpisy

Powiązane treści