Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Akcja skarbówki w gminie Białe Błota. Pod łóżkiem znaleźli worki pełne nielegalnego towaru [WIDEO]

Dodano: 17.12.2022 | 23:21

Na zdjęciu: Wyroby akcyzowe były ukryte m.in. w samochodzie osobowym gotowym do wywozu z posesji, w pomieszczeniach gospodarczych, a także w... sypialni, pod materacem łóżka.

Fot. KAS Bydgoszcz

Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) znaleźli w jednym z domów pod Bydgoszczą aż 1200 paczek papierosów oraz 370 kg tytoniu bez znaków akcyzy.

Funkcjonariusze celno-skarbowi uzyskali informację, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Białe Błota mogą być przechowywane i sprzedawane wyroby akcyzowe bez polskich znaków akcyzy. Podczas kontroli wskazanego domu, funkcjonariusze znaleźli ponad 1200 paczek papierosów, 370 kg tytoniu, 22 litry alkoholu bez polskich znaków akcyzy oraz 11 tysięcy złotych w gotówce. Wyroby akcyzowe były ukryte m.in. w samochodzie osobowym gotowym do wywozu z posesji, w pomieszczeniach gospodarczych, a także w… sypialni, pod materacem łóżka.


CZYTAJ NAJNOWSZE INFORMACJE Z GMINY BIAŁE BŁOTA: Będzie drugi etap budowy ulicy w Zielonce. Prace już ruszyły


Gdyby zabezpieczone nielegalne towary akcyzowe trafiły do sprzedaży, budżet państwa straciłby ponad 200 tysięcy złotych. W sprawie wszczęto postępowanie karne skarbowe. Zaangażowanym w nielegalny proceder grożą wysokie kary grzywny.

KAS przestrzega, by nie kupować alkoholu i papierosów z nielegalnego źródła. – Nabywanie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie i przenoszenie nielegalnych wyrobów tytoniowych, a także pomaganie w ich zbyciu czy ukryciu jest przestępstwem lub wykroczeniem skarbowym. Grozi za nie kara pozbawienia wolności do trzech lat – przestrzega skarbówka.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Swiadomy
Swiadomy
1 rok temu

Zyczliwy doniosl