Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 5 • L 3
2C
Pon
3C
Wt
5C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKierowca autobusu uratował kobietę. Został wyróżniony
IMG_4704_tcm29-231734
10.11.2016 | 12:28

Kierowca autobusu uratował kobietę. Został wyróżniony

Łukasz Łada 1 listopada uratował życie kobiecie, która znajdowała się w płonącym aucie.

Na zdjęciu: W imieniu prezydenta nagrodę wręczył jego zastępca Mirosław Kozłowicz.

Fot. UMB

Łukasz Łada, który 1 listopada uratował kobietę znajdującą się w płonącym samochodzie został wyróżniony przez prezydenta miasta. Nagrodę miał dla niego również pracodawca.

Kierowca na co dzień jeżdżący linią 59 już wcześniej otrzymywał pochwały za uprzejmość w czasie pracy. Uhonorować go postanowił prezydent, który skierował do niego list gratulacyjny. Od prezesa MZK, Andrzeja Wadyńskiego, Łada otrzymał nagrodę pieniężną.

Przypomnijmy, że 1 listopada Łukasz Łada przyczynił się do uratowania życia kobiecie, która po kolizji drogowej przy ul. Akademickiej nie mogła wydostać się z zaczynającego płonąć samochodu. Kierowca linii autobusowej nr 107 w trakcie kursu w kierunku ul. Wyścigowej zobaczył auto, natychmiast pobiegł po dwie gaśnice i wspólnie z napotkanym kierowcą ugasił pożar. Później zgłosił zdarzenia dyspozytorowi ruchu, który wezwał służby ratownicze.


Powiązane treści