Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h WNW
H 5 • L 5
17C
Nd
18C
Pon
22C
Wt
23C
Sr
22C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKilkaset osób zmierzy się z zimną Brdą. Druga edycja Ice Swimming Bydgoszcz Festival już za tydzień
DSC06983 (Copy)
23.11.2019 | 11:04

Kilkaset osób zmierzy się z zimną Brdą. Druga edycja Ice Swimming Bydgoszcz Festival już za tydzień

Na zdjęciu: W tym roku w imprezie weźmie udział ponad 300 osób.

Fot. mat. prasowe organizatora

Ponad 300 osób wystartuje w drugiej edycji zawodów Ice Swimming Bydgoszcz Festival, które odbędą się w sobotę, 30 listopada na Wyspie Młyńskiej. Pływacy zmierzą się z Brdą, która będzie miała zaledwie kilka stopni Celsjusza. Patronat medialny nad wydarzeniem ponownie objęła MetropoliaBydgoska.PL.

Pierwsza odsłona zawodów w zimowej odmianie pływania odbyła się w centrum Bydgoszczy w ubiegłym roku. Wówczas na starcie stanęło ponad 150 zawodników. – Po imprezie dostaliśmy sporo pozytywnych sygnałów od uczestników. Ale największym z nich jest fakt, że w tym roku na listach startowych mamy ponad dwa razy więcej osób – cieszy się Kamil Błaszkiewicz, współorganizator imprezy.

W tym roku zimowi pływacy będą mogli sprawdzić się na większej liczbie dystansów. Do zaproponowanych już w 2018 roku – 100, 450 i 1000 metrów organizatorzy dołożyli jeden dystans indywidualny (250 metrów) oraz sztafetę 4 x 100 metrów. – Pierwszą decyzję podjęliśmy, aby osoby, które w ubiegłym roku wystartowały na dystansie sprinterskim, mogły podnieść poprzeczkę wyżej. Z kolei sztafeta to zawsze nieco inny rodzaj rywalizacji – trzeba nie tylko świetnie pływać, ale również dobrze pracować jako zespół – wyjaśnia Błaszkiewicz.


TEKST UKAZAŁ SIĘ W LISTOPADOWYM NUMERZE CZASOPISMA METROPOLIABYDGOSKA.PL. WSZYSTKIE WYDANIA ARCHIWALNE DOSTĘPNE TUTAJ


Centralnym punktem Ice Swimming Bydgoszcz Festival ponownie będzie Wyspa Młyńska, gdzie ulokowane zostanie miasteczko zawodów. Tam także wyznaczony zostanie start i meta. Sama rywalizacja będzie odbywała się zaś na odcinku pomiędzy mostem Jana Kiepury (tzw. mostem zakochanych) a mostami Solidarności w bezpośrednim sąsiedztwie śluzy miejskiej. – Postanowiliśmy zrezygnować z rywalizacji na odcinku w kierunku mostu Sulimy-Kamińskiego, aby kibice jeszcze lepiej mogli śledzić rywalizację i dopingować swoich bliskich lub kolegów klubowych – tłumaczy Kamil Błaszkiewicz.

Podobnie jak w trakcie pierwszej edycji najliczniej obsadzony będzie dystans 100-metrowy. Wystartuje na nim 150 zawodników. 50 osób zgłosiło się do udziału na dystansie 250 metrów, a z niemal półkilometrowym odcinkiem w Brdzie będzie walczyło 40 uczestników. 20 osób stanie z kolei do rywalizacji na najdłuższym dystansie 1000 metrów. W tym gronie znajdzie się między innymi bydgoszczanka Hanna Bakuniak, która będzie broniła tytułu wywalczonego na premierowych zawodach w swoim rodzinnym mieście. Z uwagi na napięty kalendarz startów, zabraknie jej w tym roku na dystansie 100 metrów. Stawkę uczestników uzupełni z kolei kilkanaście sztafet.

Początek zawodów zaplanowano na godzinę 9:00. Rywalizacja na Brdzie potrwa aż sześć godzin. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, w tym specjalne statuetki. Każdy, kto dopłynie do mety na swoim dystansie, otrzyma z kolei pamiątkowy medal.

Sponsorem głównym zawodów jest firma Aqua Sphere. Impreza jest współfinansowana przez miasto Bydgoszcz.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści