Bydgoszcz
1C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 1 • L 1
2C
Pon
0C
Wt
1C
Sr
5C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleKilkudziesięciu imigrantów zatrzymanych pod Toruniem. Byli ściśnięci w jednym samochodzie
26.10.2021 | 11:38

Kilkudziesięciu imigrantów zatrzymanych pod Toruniem. Byli ściśnięci w jednym samochodzie

Na zdjęciu: Imigranci zostali przekazani Straży Granicznej.

Fot. Błażej Bembnista

W niedzielę na trasie S10 w Lubiczu policjanci z Torunia zatrzymali samochód dostawczy. Okazało się, że pojazdem przewożono kilkudziesięciu imigrantów z Iraku.

Dokładnie 42 osoby znajdowały się na niewielkiej powierzchni, którą policjanci ujrzeli po otwarciu przestrzeni ładunkowej dostawczego peugeota boxera. – Z ustaleń policjantów wynika, że przewożone osoby to obywatele Iraku. Większość z nich posiadała paszport tego kraju, a pięć osób nie posiadało przy sobie żadnych dokumentów – mówi podinsp. Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu.

Wśród zatrzymanych osób było też 6 kobiet i 5 dzieci. 34 osoby trafiły do policyjnych aresztów z uwagi na podejrzenie nielegalnego przekroczenia granicy. Dzieci umieszczono pod opieką trzech kobiet w szkole w Gronowie, gdzie zapewniono im posiłki oraz napoje.
We wtorek wszystkie osoby zostały przekazane funkcjonariuszom Straży Granicznej. – Imigrantom zapewniono posiłki, napoje, a także odzież i maskotki dla dzieci. Podczas oczekiwania na przesłuchanie dostarczano im środki higieni i pielęgnacji – podkreśla podinsp. Dąbrowska.

Wszystkie zatrzymane, pełnoletnie osoby usłyszały zarzut nielegalnego przekroczenia granicy Rzeczpospolitej Polskiej. Zdecydowanie dłuższa lista przewinień została przedstawiona 38-letniej mieszkance województwa łódzkiego, która przewoziła imigrantów. Zarzuca się jej narażenie na niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia czterdziestu dwóch osób,  pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy RP wbrew przepisom ustawy oraz czerpanie korzyści majątkowej w umożliwieniu i ułatwianiu cudzoziemcom nielegalnego pobytu na terenie Polski. Może jej za to grozić kara do 8 lat więzienia

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Na żywca
Na żywca
1 miesiąc temu

Wsadzać tych „dobrych samarytanin” na najwyższe wymiary kar, żeby następni dwa razy się zastanowili

Powiązane treści