Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kilkunastu ukaranych kierowców za łamanie przepisów na rondzie Toruńskim. Pomogły policyjne kamery

Dodano: 11.07.2020 | 10:45

Na zdjęciu: Kierowcy masowo ignorują sygnalizację na rondzie Toruńskim - mówią policjanci.

Fot. KWP Bydgoszcz

Kilkanaście mandatów lub wniosków o ukaranie do sądu wystawili w czwartek bydgoscy policjanci sprawdzający zachowanie kierowców na rondzie Toruńskim.

Po raz kolejny ruchliwe skrzyżowanie ulic: Toruńskiej oraz Jana Pawła II zostało obrane za miejsce akcji z wykorzystaniem mobilnego centrum monitoringu. Schemat takich cyklicznych działań jest podobny – policyjny wóz z kamerami obserwuje wybrany fragment drogi, a kierujących lekceważących przepisy ruchu drogowego kilkaset metrów dalej rozlicza patrol z Wydziału Ruchu Drogowego.

Kilkugodzinna akcja w czwartek przyniosła kolejne niepokojące wnioski. Aż jedenastu kierowców zignorowało wskazania sygnalizacji świetlnej lub jeździło buspasem (jeden miał z kolei niezapięte pasy bezpieczeństwa). – Policjanci ukarali mandatami karnymi dziesięciu kierujących, natomiast w sprawie jednego skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu – wylicza podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji.

Jak podkreślają policjanci, rondo Toruńskie jest przez nich często obserwowane z uwagi na bardzo duże natężenie ruchu. – W dodatku niejednokrotnie w tym miejscu dochodzi do łamania przepisów, i to zarówno przez zmotoryzowanych, jak i pieszych uczestników dróg – tłumaczy Kowalska.

Podobne działania bydgoskiej „drogówki” są już stałym elementem policyjnego kalendarza. W ostatnim czasie mundurowi badali między innymi także zachowanie kierowców na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej z ul. Zamczysko czy w okolicach ronda Fordońskiego.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments