Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 1 • L 0
2C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKilkuset śmiałków po raz trzeci wejdzie do zimnej Brdy. Rozpoczęły się zapisy na Ice Swimming Bydgoszcz Festival 2020!
Ice Swimming Bydgoszcz Festival
09.09.2020 | 18:00

Kilkuset śmiałków po raz trzeci wejdzie do zimnej Brdy. Rozpoczęły się zapisy na Ice Swimming Bydgoszcz Festival 2020!

Na zdjęciu: W 2019 roku z zimną, mającą mniej niż 5 stopni Celsjusza, Brdą zmierzyło się ponad 300 uczestników.

Fot. Maciej Futyma / mat. prasowe ISBF

W ostatnią sobotę listopada – już po raz trzeci – na odcinku Brdy na wysokości Wyspy Młyńskiej odbędą się zawody Ice Swimming Bydgoszcz Festival, czyli rywalizacja w zimowym pływaniu. – Podobnie jak w ubiegłym roku przygotowaliśmy cztery dystanse indywidualne oraz wyścigi sztafet. Ale nie wykluczamy, że rozszerzymy formułę zawodów – podkreśla Kamil Błaszkiewicz, współorganizator zawodów.

Ice Swimming Bydgoszcz Festival zadebiutował w 2018 roku i zjednał sobie spore grono sympatyków wśród amatorów zimowego pływania. Potwierdzają to liczby – w pierwszej edycji wzięło udział 150 uczestników, w ubiegłym roku – już ponad trzystu. – To mobilizuje nas do pracy i dbania o wysoką jakość zawodów. Musimy jednak pamiętać, że mamy specyficzny rok, więc na równi z jakością sportową musi iść bezpieczeństwo uczestników – wskazuje Błaszkiewicz.

W tegorocznej edycji, którą zaplanowano na 28 listopada, śmiałkowie będą rywalizowali indywidualnie na dystansach 100, 250, 450 i 1000 metrów. Zapisy wystartowały w środę o godzinie 18:00 na platformie zapisy.iceswimming.pl. Ale to nie koniec, bo podobnie jak w 2019 roku organizatorzy do udziału zapraszają sztafety. Dla nich przygotowany jest formularz zgłoszeniowy pod adresem sztafeta.iceswimming.pl. – Otrzymaliśmy w ostatnim czasie sporo sygnałów, że część osób chciałaby wystartować na dystansie 750 metrów, który w ice swimmingu jest pomostem pomiędzy dystansem pół kilometra a kilometrem uznawanym – i słusznie – za największe wyzwanie – dodaje Kamil Błaszkiewicz. Dlatego też pod adresem kontakt@iceswimming.pl organizatorzy ISBF 2020 czekają na zgłoszenia chętnych do rywalizacji na tym dystansie. – Jeśli pojawi się ich dwucyfrowa liczba, wówczas uruchomimy zapisy na dodatkowym dystansie – zapewnia Błaszkiewicz.

Od początku ambasadorką zawodów na Wyspie Młyńskiej jest bydgoska specjalistka od zimowego pływania – Hanna Bakuniak. Zarówno w 2018, jak i 2019 roku nie miała sobie równych na koronnym dystansie 1000 metrów. Ostatnie lata to zresztą nieustające pasmo sukcesów zawodniczki rodem ze Szwederowa, która z każdej imprezy mistrzowskiej przywozi pokaźny dorobek medalowy.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników ponad 300 miejsc na listach startowych. – Od kilku tygodni intensywnie pracujemy nad właściwym zabezpieczeniem imprezy i zapewnieniem komfortu wszystkim uczestnikom. Serdecznie zapraszamy do zapisów! – zachęca Kamil Błaszkiewicz.

Od 2020 roku Ice Swimming Bydgoszcz Festival jest Ambasadorem Marki Aktywna Bydgoszcz, którą powołał kilka lat temu urząd miasta. Patronem medialnym zawodów jest od pierwszej edycji MetropoliaBydgoska.PL.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści