Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeKilogramy narkotyków w garażu w Bydgoszczy. Zatrzymano i aresztowano mężczyznę
28.11.2025 | 11:31

Kilogramy narkotyków w garażu w Bydgoszczy. Zatrzymano i aresztowano mężczyznę

Zdjęcia: KWP Bydgoszcz

– Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych przez nas narkotyków to ok. 16 milionów złotych – mówią bydgoscy policjanci, którzy kilogramy zabronionych substancji w jednym z garaży w rejonie Bartodziejów.

Policjanci z pionu kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy pochwalili się właśnie kolejnym celnym uderzeniem w biznes narkotykowy na terenie miasta. Tym razem – jak relacjonuje mł. insp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowa KWP – kryminalni namierzyli na terenie miasta garaż, który służył za magazyn narkotyków.

– W tym tygodniu czekali w okolicach ul. Żmudzkiej w Bydgoszczy na mężczyznę, który został zatrzymany – mówi Chlebicz. Po wejściu do garażu, kryminalni zabezpieczyli ogromne ilości zabronionych substancji. – W sumie zabezpieczyliśmy około 40 kilogramów kokainy, 12 kg amfetaminy, kilogram kryształu oraz marihuanę – wyliczają i precyzują, że czarnorynkowa wartość narkotyków wynosi około 16 milionów złotych.

39-latek w prokuraturze już usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, a po przesłuchaniu, śledczy skierowali do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla zatrzymanego. Sąd podzielił argumenty śledczych i wobec mężczyzny zastosował izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci aresztu na najbliższe trzy miesiące.