Zdjęcia: Kino Jeremi
W fordońskim Kinie Jeremi odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Scena Młodych Filmowców”.
Podczas sobotniego (18 czerwca) wydarzenia w fordońskim kinie, mieszczącym się w budynku XV Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy swoje filmy zaprezentowali młodzi filmowcy.
Piotr Brzezinski (zajmuje się realizacjami wideo – głównie filmów fabularnych – i sztukami plastycznymi, np. grafiką warsztatową, malarstwem – ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy) zaprezentował dzieło ,,Południca”/,,Lady Midday”. To folk horror, psychologiczny thriller osadzony w IX wieku na terenie dawnej Słowiańszczyzny. Opowiada o młodej parze, która mierzy się z tragicznymi wydarzeniami po ceremonii ślubu.
Widzowie Kina Jeremi mogli też zobaczyć film „Endgame”. To młodzieżowa tragikomedia, której główny bohater – Tomek – ucieka od stawianych mu oczekiwań i wyzwań codzienności, w świat wyobraźni, gdzie staje się superbohaterem – Kapitanem Sztosem. Niestety, przed prawdą o sobie nie ma ucieczki. Reżyserem jest Michał Wasilewski – absolwent dwustopniowych studiów Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej na Uniwersytecie Gdańskim. Autor etiud filmowych i teledysków, między innymi dla artystów: Szczyl, Hellvoid. W kinie interesuje go międzygatunkowość oraz ukazanie wewnętrznego życia i konfliktów bohaterów. Fan pizzy z ananasem i „Casablanki”.
W sobotni wieczór nastąpiła też premiera filmu „Brazilian Bone Breaker” – absurdalnej komedii akcji. – Wieloletni spokój wojownika posługującego się tajemniczą sztuką walki zostaje zakłócony przez SQUATTERÓW! Bohater wyrusza w podróż, by odzyskać skradziony mu cenny artefakt… – czytamy w opisie dzieła.
Autorami „Brazilian Bone Breaker” są Bartek Żytowicz (poczatkujący reżyser i scenarzysta, tworzący z myślą o popularyzacji swojego regionu), Jakub Jung (do jego twórczości należą między innymi: seria Dwóch Mężczyzn, Nikt, Brazilian Bone Breaker, a wiele kolejnych projektów czeka na realizację) i Igor Siekierka (ma na koncie liczne amatorskie krótkometrażówki, a w 2021 do portfolio dołączył pełnometrażowy debiut – „Śladami“).
SPRAWDŹ TAKŻE: Jeremi Przybora upamiętniony w Fordonie. Odsłonięto rzeźbę
- Robert Proch został patronem ronda w Fordonie. Był wybitnym artystą - 28 czerwca 2025
- Zakończenie roku szkolnego w Pałacu Młodzieży [ZDJĘCIA] - 28 czerwca 2025
- Pierwszy weekend wakacji. Sprawdź listę wydarzeń w Bydgoszczy - 27 czerwca 2025