Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ostatnie miesiące kładki na Wyżynach. Kormost rozbierze „czterdziestolatkę” i wyznaczy przejście

Dodano: 27.10.2023 | 14:35

Na zdjęciu: W przeciągu najbliższych miesięcy kładka na Wyżynach zostanie zastąpiona przejściem dla pieszych sterowanym sygnalizacją świetlną.

Fot. Szymon Fiałkowski

W najbliższym czasie rozpocznie się rozbiórka kładki na Wyżynach. ZDMiKP rozstrzygnął przetarg – firma Kormost wykona demontaż czterdziestoletniej kładki i wyznaczenie w jej miejscu przejścia naziemnego.

Pierwszy przetarg na likwidację kładki i utworzenie w jej miejscu przejścia sterowanego sygnalizacją świetlną zakończył się unieważnieniem – jedyna oferta przekraczała budżet ZDMiKP na to zadanie. W niedawnym drugim postępowaniu zgłosiły się trzy firmy: najkorzystniejszą propozycję przedstawił bydgoski Kormost, proponując wykonanie prac za 3,5 miliona złotych. I to właśnie Kormost został wybrany wykonawcą inwestycji na Wyżynach, o czym w czwartek, 26 października poinformował zarząd dróg.

W miejscu kładki drogowcy zaproponowali wyznaczenie przejścia naziemnego (z przejazdem dla rowerów) przez obie jezdnie Wojska Polskiego i torowisko tramwajowe. Realizacja przejścia zostanie poprzedzona rozbiórką kładki. W ramach zadania konieczne będzie także wydłużenie peronów tramwajowych oraz przesunięcie zatok autobusowych. Od momentu podpisania umowy Kormost będzie miał dziewięć miesięcy na realizację inwestycji: to oznacza, że jej zakończenie przewidziano na lato przyszłego roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rysio
Rysio
4 miesięcy temu

Ahaha !!
Kabaret !

And zej
And zej
4 miesięcy temu

A ktoś policzył ile jest przejść na Wojska Polskiego i…ilu jeszcze brakuje?

Piotr
Piotr
4 miesięcy temu

Czekamy na pierwsze trupy – efekty tej świetnej decyzji

Mieszkanka wyżyn
Mieszkanka wyżyn
4 miesięcy temu

Porażka! Warto było wspomnieć w artykule ze to wbrew woli mieszkańców osiedla!!!!!

Tom
Tom
4 miesięcy temu

Włodarze tego miasta to dno totalne. Kto ich wybiera .

Koleś
Koleś
4 miesięcy temu

Gratulacje dla debili na górze. Zamiast zmodernizować to lepiej rozebrać i kolejne przejście z sygnalizacją. Przejazd Wojska Polskiego już teraz to tragedia, teraz to będzie koszmar komunikacyjny. Oczywiście pedzie w rurkach i pedalarze wniebowzięci, mieszkańcy osiedla raczej nie za bardzo.

Justyna
Justyna
4 miesięcy temu

Nareszcie!!!

krzych
krzych
4 miesięcy temu

Mamy 21 wiek a inwestycje miasta to chyba 19 wiek.Dno!!!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 miesięcy temu

Jak zawsze tanim kosztem, tak jak np. hala Łuczniczka, gdzie już nie gra reprezentacja Polski bo hala za mała, Torbyd dla garstki kibiców, Trasa Uniwersytecka bez chodnika i ścieżki rowerowej, stadion Polonii… I mozna by tak wymienić sporo inwestycji miejskich zrobionych tanim kosztem, gdzie trzeba pozniej poprawiac i wydawac kolejne dodatkowe pieniadze np budowa nowego mostu Toruńska-Fordońska. Zarządzający miastem to ludzie krótkowzroczni, bez wyobraźni i przewidywania… Żal mi ich bo tych dwóch ostatnich rzeczy sie chyba nie leczy…