Bydgoszcz
-2C
Słonecznie
50% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H -2 • L -2
-1C
Wt
-0C
Sr
1C
Czw
3C
Pt
8C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesKliczko odebrał fokstrota. Pierwszy tramwaj Pesy trafił do Kijowa
Witalij Kliczko
14.10.2015 | 14:22

Kliczko odebrał fokstrota. Pierwszy tramwaj Pesy trafił do Kijowa

Pojazd szynowy bydgoskiego przewoźnika został zaprezentowany podczas parady tramwajowej w stolicy Ukrainy.

Na zdjęciu: Mer Kijowa Witalij Kliczko osobiście testował możliwości nowego tramwaju

Fot. mat. prasowy PESA Bydgoszcz

W miniony piątek w Kijowie odbyła się parada tramwajowa, na której oficjalnie zaprezentowany został tramwaj typu Fokstrot wyprodukowany przez Pesę. To efekt memorandum podpisanego w połowie roku w Bydgoszczy między Witalijem Kliczką a szefem bydgoskiego producenta pojazdów szynowych Tomasza Zaboklickiego.

Dokument, który sygnowano w czerwcu w bydgoskim ratuszu, zakłada dostarczenie na potrzeby stolicy Ukrainy do pięćdziesięciu fokstrotów. Pierwszy z nich trafił już na kijowskie torowisko w celu przeprowadzenia testów. Jako pierwszy testował go osobiście sam Kliczko – miał okazję sprawdzić udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, funkcjonowanie sieci Wi-Fi, a także zainstalowane w tramwajach gniazda USB do ładowania urządzeń mobilnych.

Zadowolenia z rozpoczęcia współpracy nie kryją przedstawiciele Pesy. – Jesteśmy dumni z tego, że to właśnie nasza firma mogła dostarczyć do testów tramwaj spełniający zarówno wymogi techniczne, jak i kryterium czasu dostawy – uważa Dariusz Skotnicki, dyrektor marketingu na rynkach wschodnich.

Testy w Kijowie mają umożliwić otrzymanie certyfikatu dopuszczającego polski tramwaj do eksploatacji na terenie Ukrainy.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail