Bydgoszcz
15C
Opady
72% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 16 • L 14
13C
Pt
14C
Sob
15C
Nd
16C
Pon
12C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKlub ekstraklasy z nowym sponsorem tytularnym. „To mocne wsparcie dla bydgoskiego sportu”
Zbigniew Leszczyński, Tomasz Rega, Robert Sikorski_ konferencja Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz_ SF
16.10.2018 | 14:27

Klub ekstraklasy z nowym sponsorem tytularnym. „To mocne wsparcie dla bydgoskiego sportu”

Umowa z nowym sponsorem została zawarta do końca tego sezonu.

Na zdjęciu: O podpisaniu umowy z Totalizatorem Sportowym mówili podczas konferencji prasowej: Zbigniew Leszczyński (z lewej) i Robert Sikorski (z prawej) z Zooleszcz Gwiazdy oraz Tomasz Rega (Totalizator Sportowy).

Fot. Szymon Fiałkowski

Lotto Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz – to nowa nazwa drużyny tenisa stołowego występującej w SuperLidze. Klub poinformował o umowie z nowym sponsorem.

– Jako klub postaramy się odwdzięczyć nowemu sponsorowi dobrą grą i walką o zajęcie jak najwyższego miejsca w tabeli SuperLigi i mam nadzieję, że walką o medale – mówił podczas konferencji prasowej prezes zarządu Gwiazdy Robert Sikorski.

Od teraz klub występujący w rozgrywkach Lotto Superligi Tenisa Stołowego nosi nazwę Lotto Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz. Klub z Miedzynia pod nową nazwą zagra już w najbliższą środę w ligowym meczu przeciwko Morlinom Ostróda (18:00, hala przy ul. Bronikowskiego). Przedstawiciele Gwiazdy i Totalizatora Sportowego poinformowali, że umowa została zawarta do końca tego sezonu i niewykluczone, że zostanie ona przedłużona o kolejny sezon. Obie strony nie chcą ujawniać finansowych aspektów umowy.

Dyrektor bydgoskiego oddziału Totalizatora Sportowego Tomasz Rega przypomniał, że od 1993 roku istnieje umowa między totalizatorem i klubem wioślarskim RTW Bydgostia. – W przeszłości wspieraliśmy żużlowy klub. Jesteśmy obecni przy bydgoskim sporcie i tym ogólnopolskim – powiedział Rega. Lotto jest sponsorem tytularnym nie tylko rozgrywek ligowych w tenisie stołowym, ale także piłkarskiej ekstraklasie. O umowie z Gwiazdą, dyrektor Rega mówi krótko: – Jej podpisanie to mocne wsparcie dla bydgoskiego sportu.

Deklarację walki o jak najlepszy wynik złożył z kolei menedżer drużyny Zbigniew Leszczyński. Podkreślił jednak, że wsparcie ze strony Lotto znacznie wzmocni budżet. – Powiem otwarcie: nie wiem, czy dojechalibyśmy do końca sezonu z naszym budżetem – przyznał szczerze. Zaznaczył, że dla zespołu z Miedzynia sukcesem będzie walka o wyższy cel niż uniknięcie spadku. – Będziemy walczyć o jak najlepszy wynik – dodał.

Po czterech kolejkach Superligi, Gwiazda plasuje się w tabeli na szóstym miejscu. Bydgoski zespół odniósł dwa zwycięstwa i doznał dwóch porażek.


Powiązane treści