Bydgoszcz
1C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 2 • L 0
9C
Wt
9C
Sr
5C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONSportKlub z regionu sięgnie po zawodnika z Brazylii? Za kilka dni rozpocznie testy
10.06.2020 | 09:57

Klub z regionu sięgnie po zawodnika z Brazylii? Za kilka dni rozpocznie testy

Na zdjęciu: Czy do Cuiavii Bank Spółdzielczy Inowrocław dołączy zawodnik z Brazylii - tego mamy dowiedzieć się po testach, które rozpoczną się w połowie miesiąca.

Fot. Szymon Fiałkowski

Brazylijczyk Juan Benjamin Elias ma rozpocząć w przyszłym tygodniu testy w zespole Cuiavii Bank Spółdzielczy Inowrocław – informuje IV-ligowy klub.

27-letni zawodnik występuje na pozycji prawego obrońcy. Swoją piłkarską przygodę rozpoczął w ojczyźnie, gdzie występował w drużynach ze stanów Rio de Janeiro oraz Sao Paulo: Quissama, Portuguesa oraz Uniao Marechal. Stamtąd trafił do Europy i zmienił klimat na zdecydowanie zimniejszy. W Szwecji grał w ekipach z niższych lig – Srbija FF (klub ze Sztokholmu) oraz położonej na południowy-zachód od stolicy kraju gminie Habo.

Do Polski Elias przyjechał w 2018 roku i został zawodnikiem LZS-u Piotrówka znanego z zagranicznych zaciągów piłkarzy. Występował wówczas w opolskiej klasie okręgowej. Przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020 przeniósł się jednak do Głubczyc, aby przywdziewać barwy tamtejszej Polonii. Zajął z nią w zakończonych przedwcześnie rozgrywkach siódme miejsce w IV lidze opolskiej.

Umowa brazylijskiego gracza z dotychczasowym klubem wygasa z końcem czerwca. Od lipca będzie on więc dostępny na rynku jako wolny zawodnik. Dlatego też Cuiavia przed sezonem 2020/2021 chce sprawdzić umiejętności obrońcy z Kraju Kawy. Jak informuje sam klub, Elias ma pojawić się na testach tuż po zbliżającym się długim weekendzie – w poniedziałek, 15 czerwca. Jego przydatność do drużyny oceni wówczas sztab szkoleniowy.

Cuiavia w sezonie 2019/2020 zajęła czternastą pozycję w kujawsko-pomorskiej IV lidze.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pozytywny kibic
Pozytywny kibic
8 miesięcy temu

Srbija FF to odpowiednik 3 ligi tutaj w Polsce, natomiast Habo odpowiednik 2 ligi w Polsce. Warto się pochylić czasami i napisać rzetelne informacje Panie Redaktorze.

Powiązane treści