Bydgoszcz
-1C
Niebo częściowo zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 7km/h NNW
H 1 • L -1
-3C
Sob
-13C
Nd
-13C
Pon
0C
Wt
1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKluczowa zawodniczka pożegnała się z Pałacem. Monika Fedusio zmienia barwy klubowe
Monika Fedusio - SF
26.05.2020 | 19:47

Kluczowa zawodniczka pożegnała się z Pałacem. Monika Fedusio zmienia barwy klubowe

To kolejna zawodniczka, która rozstała się z bydgoskim zespołem.

Na zdjęciu: Monika Fedusio była w minionym sezonie jedną z kluczowych zawodniczek Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Monika Fedusio to czwarta zawodniczka, która pożegnała się z szóstym zespołem minionego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet. Niewykluczone, że niebawem z Bydgoszczą pożegna się także jedna z czołowych środkowych rozgrywek.

O odejściu Fedusio z Pałacu mówiono już od kilku tygodni. Dzisiaj po południu bydgoski klub oficjalnie ogłosił, że zawodniczka w nadchodzącym sezonie nie zagra w drużynie trenera Piotra Mateli.

W Bydgoszczy Fedusio grała przez trzy sezony i była kluczową zawodniczką drużyny. Jej świetne występy w rozgrywkach ligowych zostały także dostrzeżone przez selekcjonera Jacka Nawrockiego, który powołał ją do reprezentacji Polski, a także na planowane na początek czerwca zgrupowanie kadry w Szczyrku, na które powołania otrzymały jeszcze inne zawodniczki Pałacu: Marta Ziółkowska i Monika Jagła oraz Anna Stencel. Wiele wskazuje na to, że tej ostatniej w barwach bydgoskiej drużyny także nie zobaczymy. Choć nie jest to jeszcze potwierdzone, Stencel przeniesie się do drugiego zespołu minionego sezonu – Developresu Rzeszów. Fedusio najprawdopodobniej wzmocni Grot Budowlanych Łódź.

Fedusio jest czwartą siatkarką, która pożegnała się z Pałacem. Wcześniej z klubu odeszły rozgrywająca Marta Biedziak oraz obie atakujące: Czeszka Tereza Vanzurova i Izabella Rapacz. Ważne umowy z drużyną ma siedem zawodniczek: rozgrywająca Magdalena Mazurek, przyjmująca Ewelina Żurowska i Natalia Lijewska, środkowe Marta Ziółkowska i Kinga Różyńska oraz libero Monika Jagła i Julia Reszelewska. Klub prowadzi rozmowy z innymi zawodniczkami, niewykluczone że niebawem Pałac ujawni nazwiska nowych zawodniczek w składzie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści