Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Koalicja Obywatelska zdziwiona startem Czerskiej-Thomas w wyborach na prezydenta Bydgoszczy

Dodano: 03.03.2024 | 16:30

Na zdjęciu: Joanna Czerska-Thomas w niedzielne popołudnie potwierdziła swój start w wyborach na urząd prezydenta Bydgoszczy. Będzie konkurować z obecnym włodarzem miasta Rafałem Bruskim i politykiem PiS Łukaszem Schreiberem.

Fot. Archiwum

Joanna Czerska-Thomas jest trzecią kandydatką, która w kwietniowych wyborach samorządowych ubiegać się będzie o fotel prezydenta Bydgoszczy. Ta decyzja zaskoczyła Koalicję Obywatelską.

Swoją decyzję o starcie w wyborach, Czerska-Thomas ogłosiła oficjalnie dzisiaj (3 marca) po południu, w trakcie konferencji prasowej Trzeciej Drogi, która odbyła się na placu Praw Kobiet (plac przed galerią Drukarnia przy ul. Gdańskiej).

Start wiceprzewodniczącej Rady Miasta w wyborach skomentowała przewodnicząca RM i jednocześnie rzecznik sztabu Rafała Bruskiego. – To dość zaskakujące, że Asia, która przez wiele lat głosowała z nami ramię w ramię i będąc lojalną działaczką Koalicji Obywatelskiej wspierała prezydenta Bruskiego, w ostatniej chwili tak zdecydowała – nie ukrywała w mailu do dziennikarzy Monika Matowska.

W ocenie Matowskiej, z takiego obrotu spraw najbardziej cieszy się Łukasz Schreiber. – Musiał bardzo kibicować pojawieniu się kolejnego kandydata po stronie demokratycznej – podkreśliła i zaznaczyła, że każdy w polityce ma prawo do swojej drogi, a wyborcy do oceny takiej postawy. – My skupiamy się na prezentowaniu programu i naszych działań – zakończyła Matowska.

Tym samym, o urząd prezydenta Bydgoszczy ubiegać się będzie troje kandydatów. To wspomniana już Joanna Czerska-Thomas (popierana przez Polskę 2050 i Polskie Stronnictwo Ludowe), Łukasz Schreiber (polityk PiS startować będzie z ramienia Bydgoskiej Prawicy) oraz ubiegający się o czwartą kadencję Rafał Bruski z Koalicji Obywatelskiej. Pierwsza tura wyborów samorządowych w niedzielę, 7 kwietnia, zaś ewentualna druga tura – dwa tygodnie później, tj. 21.04.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tobiasz
Tobiasz
1 miesiąc temu

Platformę boli to, że ktoś nie chce się im podporządkować. Bardzo dobra decyzja pani Czerskiej-Thomas, a „argument” o wspieraniu PiS tym startem pokazuje jak bardzo Bruski i jego pachołki nie wiedzą jak prowadzić kampanię. Nic dziwnego,. zniszczyli Bydgoszcz i teraz ktoś poważny musi ją naprawić

Dariusz
Dariusz
1 miesiąc temu

Byle nie Schreiber, oby nie Bruski, a więc….

Damian M
Damian M
1 miesiąc temu

Komentarz Pani Matowskiej dobitnie pokazuje, że KO boi się Trzeciej Drogi z biegiem czasu coraz bardziej.

Tez kibic
Tez kibic
1 miesiąc temu

Ja zagłosuje na tę panią. Podoba mi się jej nazwisko. Będzie u nas tak trochę po amerykańsku.

Kib
Kib
1 miesiąc temu

Wszystko lepsze od Rafalala

mieszkaniec bdg
mieszkaniec bdg
1 miesiąc temu

Ludzie Bruskiego nadal wierzą, że on nie ma z kim przegrać.
I niech im tak zostanie do 21 kwietnia. 😀

Lokalny
Lokalny
1 miesiąc temu

I dobrze, potrzebne jest nowe spojrzenie. Bruski już się wypalił i nie ma żadnej wizji przyszłości Bydgoszczy.

Tomek
Tomek
1 miesiąc temu

Za rządów Bruskiego populacja Bydgoszczy skurczyła się lekko o 30 tys. ludzi. Jesteśmy na pierwszym miejscu w Polsce pod względem tempa wyludniania się miasta. To potężny problem i znak, że w mieście nie dzieje się dobrze. Brakuje nam dobrych, sktecznych władz. Życzę powodzenia tej Pani!

Certa5
Certa5
1 miesiąc temu

Niech mi tylko obieca dwie rzeczy 1 .wypieprzy wszystkich z zarządu dróg łączenie ze sprzątaczkami bo one też już tam mają zryte łby ,2.wypieprzy wszystkich z wodociągów bo tam nieudacznik siedzi na nieudaczniku

stary dziad
stary dziad
1 miesiąc temu

Wygląda na tęgą nimfomankę !

Obiektywny
Obiektywny
1 miesiąc temu

Dogadani,a nie zdziwieni jprd ludzie są tak zaślepieni że dają się nadal nabierac na sztuczki politykierów ,masakra

Last edited 1 miesiąc temu by Obiektywny
Małgorzata
Małgorzata
1 miesiąc temu

Czyżby kampania została zbudowana na komunikatach perswazyjnych… Tylko nie to… Bydgoszczanie nie potrzebują perswazji. Bydgoszcz potrzebuje lojalnego i działającego Prezydenta. Takiego, który nie posługuje się chwytami znanymi z reklam, nie obiecuje „gruszek na wierzbie”. „Idzie nowe” Pani Joanna C-T w swojej kampanii odwołuje się do komunikacji publicznej w Warszawie, niestety warszawska komunikacja nie jest pozbawiona wad. Tam również, jak w każdym dużym mieście dojazd komunikacją publiczną z każdego miejsca w każde miejsce miasta nie jest możliwy. Wiem z własnego doświadczenia, że tam nadal istnieje realny problem szybkiego dojazdu do szkół, pracy. Przez ostatnie dwa lata mój dojazd w bardzo dobrze… Czytaj więcej »