Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kobiak i Brejza w składach senackich komisji. Czym będą się zajmować?

Dodano: 01.12.2023 | 13:42

Na zdjęciu: Senatorowie (na zdjęciu od lewej Ryszard Bober, Andrzej Kobiak, Ryszard Brejza i Krzysztof Kukucki) weszli w składy komisji, ktorych skład wybrano na ostatnim posiedzeniu wyższej izby polskiego parlamentu.

Fot. Archiwum

Znamy składy senackich komisji, które wyłoniono na ostatnim posiedzeniu. Zasiądą w nich senatorowie z naszego regionu. 

Przypomnijmy, że z województwa kujawsko-pomorskiego w wyższej izbie parlamentu zasiądzie czterech senatorów: to Andrzej Kobiak (wybrany z okręgu 9 obejmującego Bydgoszcz i powiat bydgoski), Ryszard Brejza (okręg 10 – Inowrocław, Nakło nad Notecią), Ryszard Bober (okręg 12 – Toruń) i Krzysztof Kukucki (okręg 13 – Włocławek).

Wiemy już także, w których komisjach będą zasiadać. Andrzej Kobiak został członkiem senackiej komisji obrony narodowej, a jej przewodniczącym został były wojskowy – gen. Mirosław Różański z Polski 2050. Ryszard Brejza zasiądzie w dwóch komisjach: ustawodawczej (przewodniczący to Krzysztof Kwiatkowski) oraz samorządu terytorialnego i administracji publicznej. W tej drugiej komisji pracować będą także Bober i Kukucki, zaś przewodniczyć jej pracom będzie Zygmunt Frankiewicz.

Ryszard Bober z kolei został przewodniczącym senackiej komisji rolnictwa i rozwoju wsi, zaś Krzysztof Kukucki będzie jeszcze zasiadał w komisji budżetu i finansów publicznych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments