Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kobiak: Stwórzmy w regionie przedsiębiorstwo na wzór Horteksu

Dodano: 22.10.2015 | 14:45
Andrzej Kobiak, Zbigniew Ostrowski

Senator Andrzej Kobiak chce stworzenia w regionie przetwórni owoców pracującej na dużą skalę.

Na zdjęciu: Na konferencji Andrzeja Kobiaka zjawił się wicemarszałek Zbigniew Ostrowski

Fot. Sebastian Torzewski

Andrzej Kobiak zakończył swoją kampanię wyborczą. Na ostatniej konferencji prasowej mówił m.in. o potrzebie stworzenia w regionie przetwórni owoców pracującej na dużą skalę.

– To jest często używany gadżet w tegorocznej kampanii, ale to jabłko jest z naszego regionu, w którym możemy sadzić wspaniałe owoce. Ziemia, klimat, sposób prowadzenia upraw daje nam ogromne możliwości – mówił w czwartek z jabłkiem w ręku Andrzej Kobiak, którego zdaniem warto pokusić się o utworzenie w naszym regionie przetwórni pracującej nie tylko na skalę lokalną. – Powinniśmy utworzyć duże przesiębiorstwo, takie jak Hortex albo Tymbark – tłumaczył senator.

Kobiak w czasie konferencji prasowej przedstawił założenia ustawy, która jak dotąd przeszła przez senat. Zgodnie z nią rolnicy mieliby prawa do sprzedaży do kwoty mniejszej niż 7000 złotych rocznie bez żadnego opodatkowania – To daje rolnikom i ich rodzinom szansę spróbowania produkcji kulinarnej bez żadnego ryzyka – tłumaczy Kobiak.

Senator, jeśli zostanie wybrany na kolejną kadencję, ma się zajmować także sprawami kultury. Obecny na spotkaniu wicemarszałek Zbigniew Ostrowski przyznał, że wsparcie będzie potrzebne do planowanej rozbudowy Filharmonii Pomorskiej. – To jest wielkie przedsięwzięcie, które jednak przekracza możliwości województwa. Chcielibyśmy po tej kadencji pozostawić po sobie ślad w postaci kończącej się modernizacji filharmonii i liczę na pomoc senatora, bo pewnie trzeba będzie zabiegać o pomoc z Warszawy.

Sebastian Torzewski