Bydgoszcz
17C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 20 • L 16
20C
Pt
22C
Sob
18C
Nd
20C
Pon
16C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleKolejna akcja policji na bydgoskim rondzie. Tym razem na Grunwaldzkim [ZDJĘCIA]
POLICJA GRUNWALDZKIE (5)
06.11.2019 | 16:31

Kolejna akcja policji na bydgoskim rondzie. Tym razem na Grunwaldzkim [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Kierowcy niestosujący się do sygnalizacji świetlnej na rondzie Grunwaldzkim.

Fot. KWP Bydgoszcz

Po obserwacjach rond Toruńskiego i Fordońskiego bydgoska drogówka przeprowadziła akcję na rondzie Grunwaldzkim. Przy pomocy Mobilnego Centrum Monitoringu mundurowi namierzali kierowców, którzy jechali na czerwonym świetle. 

Działania zostały przeprowadzone w środę, 6 listopada przed południem. – Policyjne kamery z pewnej odległości obserwowały kierujących, którzy nie stosowali się do znajdującego się tam oznakowania, a przede wszystkim sygnalizacji świetlnej i wjeżdżali na rondo na czerwonym świetle. Obsługa monitoringu, która namierzyła takiego kierowcę, informowała znajdujący się kilkadziesiąt metrów dalej patrol „drogówki”. Mundurowi zatrzymywali niezdyscyplinowanego kierowcę i rozliczali za popełnione wykroczenie – relacjonuje podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP Bydgoszcz.

W trakcie działań na rondzie Grunwaldzkim policjanci ujawnili sześciu kierowców, którzy wjechali na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Pięciu z nich ukaranych zostało mandatem karnym, a jeden otrzymał pouczenie. Policja przypomina, że jazdę na czerwonym grozi mandat od 300 do 500 złotych oraz 6 punktów karnych. Policjant może też odstąpić od ukarania mandatem karnym i sporządzić wniosek o ukaranie do sądu.

Warto dodać, że wcześniej funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego rozliczali kierowców za łamanie przepisów na rondzie Fordońskim oraz Toruńskim.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści