Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejna duża inwestycja edukacyjna. Jest wsparcie na budowę szkoły podstawowej

Dodano: 03.12.2018 | 17:18
Mikołaj Bogdanowicz, Sławomir Napierała

Do samorządu trafi dofinansowanie w wysokości miliona złotych.

Na zdjęciu: Umowę podpisali burmistrz Nakła nad Notecią Sławomir Napierała i wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki

Kolejne dofinansowanie ze środków centralnych trafia do samorządu Nakła nad Notecią. Tym razem będzie to milion złotych na dofinansowanie budowy Szkoły Podstawowej w Paterku.

Umowę podpisali w Paterku wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz i burmistrz Nakła nad Notecią Sławomir Napierała. Do nakielskiego samorządu na tę inwestycję trafia już drugi milion złotych. Pieniądze przekazano na „budowę segmentu B2 wraz z wymaganą adaptacją segmentu B1 oraz wyposażeniem Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Paterku”. Pierwszą umowę w tej sprawie podpisano w październiku ubiegłego roku i na jej mocy również ta inwestycja została dofinansowana kwotą miliona złotych.

– Rząd wspiera takie inwestycje, czego efektem jest dwukrotne przekazanie środków na ten cel – mówi wojewoda Bogdanowicz i przypomina, że całkowity koszt tej inwestycji wynosi ponad 7 milionów złotych. – Obiekt, który teraz powstaje w Paterku należało przebudować i dostosować do potrzeb gminy – przypomina. Cała inwestycja ma zakończyć się w przyszłym roku. Proces budowy szkoły trwa ponad dwie dekady.

– Placówka będzie służyła ponad trzystu uczniom – mówi włodarz Nakła nad Notecią. Sławomir Napierała podkreśla, że w nowej szkole będą uczyć się uczniowie z Paterka i okolic. – W tej chwili ponad setkę uczniów wozimy każdego dnia po 5 kilometrów do takiej szkoły, która powinna być już zlikwidowana – dodaje.

Po zakończeniu rozbudowy szkoły, uczniowie będą mogli kształcić się w komfortowych warunkach w jednym obiekcie. – Obecna placówka służy tylko dlatego, że nie mamy pomieszczeń w Paterku – tłumaczy Napierała. – Dzięki tej inwestycji nie będziemy już musieli wozić uczniów w inne miejsce – kończy burmistrz Nakła.

Szymon Fiałkowski