Bydgoszcz
6C
Opady
65% wilgotność
Wiatr: 7km/h S
H 7 • L 6
3C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoKolejna edycja akcji „Ciepło serca w słoiku”. Tym razem nieco inaczej
ciepło serca w słoiku, ireneusz nitkiewicz - st
03.12.2020 | 19:16

Kolejna edycja akcji „Ciepło serca w słoiku”. Tym razem nieco inaczej

Na zdjęciu: Podczas czwartkowej konferencji organizatorzy przedstawili założenia akcji.

Fot. Sebastian Torzewski

W grudniu już po raz dziesiąty odbędzie się akcja „Ciepło serca w słoiku”. Tegoroczna edycja będzie jednak nieco inna od poprzednich.

Z powodu koronawriusa harmonogram akcji trzeba było nieco zmienić. Do 21 grudnia przekazywać będzie można dary. – Będziemy zbierać dla domów dziecka z Bydgoszczy i regionu, osób potrzebujących, seniorów, bezdomnych i dla jadłodzielni – mówi współorganizująca akcję Anna Niewiadomska. Zbierane są kosmetyki,  żywność o przedłużonym terminie ważności, nowe i nieużywane gry i zabawki czy konserwy o długim terminie ważności. Możne je przynosić do pięciu punktów: Optyk L.W. Michalscy (ul. Gdańska 28), Pracownia Derred (Wojska Polskiego 8), Euromaster (Łęczycka 51), Expert Auto (ul. Dąbrowa 46) i FART Sławomir Piotrowski – rolety (ul. Fieldorfa Nila 7B)

W tym roku zabraknie tradycyjnego finału na placu Wolności. Zamiast niego, w Wigilię, 24 grudnia o godz. 11:00 w jadłodzielni przy ul. Gdańskiej odbędzie się dyżur, podczas którego zebrane dary trafią do potrzebujących. – Myślę, że to też jest dobry termin – mówi Ireneusz Nitkiewicz, jeden z organizatorów akcji. 27 grudnia, odbędzie się za to dodatkowy dyżur, w trakcie którego będzie można zostawić jedzenie pozostałe po świętach.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści