Bydgoszcz
12C
Opady
94% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 12 • L 10
16C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
11C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKolejna inwestycja mieszkaniowa na Szwederowie. Niebawem ruszy realizacja „Perłowej Doliny”
31.01.2018 | 10:43

Kolejna inwestycja mieszkaniowa na Szwederowie. Niebawem ruszy realizacja „Perłowej Doliny”

Wiosną ma ruszyć budowa nowego kompleksu mieszkaniowego w pobliżu Doliny Pięciu Stawów.

Na zdjęciu: Projekt Perłowej Doliny wykonała bydgoska pracownia Lines Architekci.

Fot. materiał NK Polska

W marcu mają ruszyć prace przy Perłowej Dolinie – nowej inwestycji mieszkaniowej, która powstanie w rejonie ulic Kossaka, Pięknej i Orlej, tuż przy Dolinie Pięciu Stawów. Przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące projektu.

Inwestycja wzbudziła zainteresowanie bydgoszczan już w momencie opublikowania wizualizacji przez projektanta budynku – pracownie Lines Architekci. Odważna i nieszablonowa wizja spotkała się z dużym uznaniem osób zainteresowanych urbanistyką i architekturą. Wówczas nie były jednak znane jednak szczegółowe informacje na temat jej realizacji.


CZYTAJ WIĘCEJ: Nowa inwestycja mieszkaniowa w Bydgoszczy. Już wiemy, gdzie powstanie


Niedawno deweloper NK Polska Development opublikował pierwsze informacje na temat Perłowej Doliny. W ramach budowy kompleksu powstanie obiekt z 235 mieszkaniami (o wymiarach od 25 do 180 mkw.) oraz częścią usługową. Pod koniec grudnia została wydana decyzja o pozwoleniu na budowę i zatwierdzającą projekt budowlany. Jak powiedział nam dyrektor projektu Patryk Bewicz, oryginalny projekt budynku ma odróżniać ją od innych realizacji w Bydgoszczy.

– Nie ukrywam, że chcieliśmy się wyróżnić, ponieważ konkurencja na rynku bydgoskim jest dość duża. Chcemy zdobyć klientów nowatorskim designem i świeżym pomysłem – skomentował przedstawiciel NK Polska.

Zainteresowanie inwestycją jest bardzo duże – dokonywane są już pierwsze rezerwacje na mieszkania. Część usługowa powstanie od strony ulic Kossaka. Najemcy będą mieli do dyspozycji powierzchnię 258 mkw, która zostanie dostosowana pod ich potrzeby.

Jak informuje Bewicz, projekt autorstwa Lines Architekci od wczesnej fazy powstawania był konsultowany z deweloperem. W stosunku do koncepcji nie uległ on zmianie. Ewentualne korekty dotyczyć mogą jedynie układu mieszkań, które są dostosowane do potrzeb klientów. Intrygująca forma budynku przyciąga uwagę – patrząc jednak na wiele inwestycji w Bydgoszczy nietrudno zauważyć, że ich wykonanie i wykorzystane materiały znacznie odbiegają od tego, co było prezentowane na wizualizacji. Zapytaliśmy więc przedstawiciela NK o to, z jakich materiałów planują wykonać Perłową Dolinę.

– Jednym z najważniejszych elementów tworzących budynek będą balustrady. Obecnie sprawdzamy różnego rodzaju materiały – skłaniamy się ku aluminium lub alucobondowi. Jesteśmy w fazie uzgadniania tego z architektem, ale w ciągu najbliższych dni dokonamy wyboru. Wciąż pracujemy nad projektem wykonawczym – skomentował Bewicz.

NK niebawem zaprezentuje szczegółowe wizualizacje części wspólnych budynku oraz jego otoczenia. Zgodnie z zapisami planu zagospodarowania przestrzennego teren nie będzie ogrodzony, ale będzie objęty monitoringiem. W obrębie budynku powstanie m. in. bogato wyposażony plac zabaw, chodniki i  Mieszkania na parterze będą miały własne ogródki.

– Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego nakazał uzgodnienie koncepcji z urzędem miasta. Musieliśmy nadać wyjątkowy kształt tej elewacji. Zapisy MPZP wpłynęły też na kwestie braku grodzenia czy wysokości budynku, określonej na maksymalnie 22 metry. Nie mogliśmy pójść wyżej, ale kaskadowy kształt budynku sprawia, że będziemy mogli zrealizować duże tarasy. Obiekt będzie też bardziej smukły – komentuje Bewicz.

Kiedy ruszą prace budowlane? Deweloper jest w trakcie końcowego etapu rozmów z wykonawcą inwestycji. Po podpisaniu z nim umowy nastąpi ustalenie warunków finansowania. Bewicz informuje, że pierwszych prac na budowie powinniśmy spodziewać się w marcu. Realizacja będzie podzielona na etapy – drugi z nich ma ruszyć pół roku po starcie pierwszego.

Kiedyś usłyszałem, że ten budynek, o takiej bryle można postawić w każdym miejscu na świecie – podkreśla dyrektor projektu. Perłowa Dolina wyróżnia się spośród projektów innych deweloperów i może stać się symbolem bydgoskiej architektury mieszkaniowej.


Powiązane treści