Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejna plaża w regionie do rewitalizacji. Tym razem niedaleko Bydgoszczy

Dodano: 14.02.2018 | 18:08

Jeszcze w tym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg.

Na zdjęciu: Obiekt wypoczynkowy w Wąsoszu przejdzie rewitalizację.

Fot. Andrzej Schmidt

Ponad 1,2 mln złotych – taki jest szacunkowy koszt inwestycji na plaży w Wąsoszu (powiat nakielski). Kolejna plaża w regionie przejdzie rewitalizację.

Od ponad roku informujemy o planach związanych z rewitalizacją plaży w Pieczyskach, a teraz kolejna plaża w regionie zmieni swój wygląd. Z naszych informacji wynika, że niebawem rozpocznie się rewitalizacja obiektu wypoczynkowego niedaleko Szubina.

Burmistrz Szubina Artur Michalak w ubiegłym tygodniu podpisał umowę z urzędem marszałkowskim w sprawie dofinansowania inwestycji. Cały koszt zamknie się w kwocie ponad miliona złotych, natomiast ze strony województwa wpłynie dofinansowanie w wysokości blisko 260 tysięcy zł. Jak się dowiedzieliśmy, jeszcze w tym tygodniu ratusz ma ogłosić przetarg na wykonanie prac.

A obiekt mocno się zmieni. Wykonany zostanie pomost pływający o długości 100 m, który w całości powstanie z tworzywa sztucznego w kształcie litery L z miejscem dla ratowników, a także wyspa pływająca ze zjeżdżalnią. Dodatkowo wybudowany będzie specjalny pływający pomost cumowniczy na szesnaście stanowisk dla sprzętu wodnego: kajaków i łodzi. Planowana jest budowa nabrzeża z promenadą spacerową z drewna syntetycznego, na pomoście i promenadzie zostanie zamontowane oświetlenie solarne i mała architektura: ławki i kosze na śmieci. Na terenie plaży zaprojektowano dwie przebieralnie oraz ławostoły z drewna syntetycznego.

Szymon Fiałkowski