Kolejna porażka Pałacu. Drugie z rzędu 0:3 we własnej hali

Dodano: 02.12.2017 | 21:50

Bydgoszczanki przegrały drugi mecz z rzędu na własnym parkiecie.

Na zdjęciu: Bydgoskie siatkarki przegrały z Muszynianką Muszyna w trzech setach.

Bydgoskie siatkarki znów przegrały we własnej hali. Podopieczne Piotra Makowskiego nie ugrały nawet seta w starciu z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna.

Po poniedziałkowej porażce z beniaminkiem z Krakowa, bydgoszczanki przystąpiły do starcia z zespołem z Muszyny podrażnione.

Dla bydgoskiego zespołu, pojedynek z Muszynianką rozpoczął się dobrze. Ale były to miłe złego początki, bo choć miejscowe prowadziły na początku pierwszego seta (6:3, 8:5), to potem przewagę uzyskały przyjezdne. Asem serwisowym popisała się Śmieszek, swoje ataki skończyły Bociek i Savić, a do tego błędy w ataku gospodyń sprawiły, że „mineralne” miały już cztery punkty przewagi (16:12), a potem było 21:14. Bydgoszczanki zaczęły gonić wynik i po asie serwisowym Misiuny przegrywały 21:23, lecz partię na swoją stronę rozstrzygnęły zawodniczki z Muszyny.

Druga i trzecia odsłona wyglądały niemalże bliźniaczo. Bardzo szybko przewagę zyskały podopieczne Bogdana Serwińskiego. W trzecim secie, bydgoszczanki choć nieźle przyjmowały zagrywkę rywalek (na poziomie 67%), to fatalnie spisały się w ataku (tylko 11% skuteczności) i do tego nie dołożyły żadnego bloku. Za to zawodniczki z Muszyny zanotowały 42% skuteczność w ataku i aż sześciokrotnie blokowały atak przeciwniczek.

LIGA SIATKÓWKI KOBIET – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2017/2018 – 9. KOLEJKA – 2.12.2017 R.
PAŁAC BYDGOSZCZ – POLSKI CUKIER MUSZYNIANKA MUSZYNA 0:3 (22:25, 21:25, 14:25)

PAŁAC: Mazurek 1, Krzywicka 9, Ziółkowska 7, Szczygioł 5, Kuligowska 3, Misiuna 8 oraz Nickowska (libero), Jagła (libero), Wenerska 1, Różyńska, Fedusio 3, Fojucik, Maternia 3.

POLSKI CUKIER MUSZYNIANKA: Radenković, Karakaszewa 8, Śmieszek 5, Bociek 16, A. Wójcik 7, Savić 15 oraz Medyńska (libero), Bałdyga, Brzóska 2.

Sędziowali: Grzegorz Sołtysiak, Marek Słowik.
Komisarz LSK: Marek Bykowski.
Widzów: 810.
MVP meczu: Maja Savić (Polski Cukier Muszynianka Muszyna).

LIGA SIATKÓWKI KOBIET – WYNIKI 9. KOLEJKI
BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Poli Budowlani Toruń 3:0 (25:21, 25:11, 25:17)
Grot Budowlani Łódź – Enea PTPS Piła 3:0 (25:16, 25:21, 25:11)
Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (24:26, 25:18, 26:24, 17:25, 9:15)
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Chemik Police 1:3 (25:22, 18:25, 25:27, 21:25)
Impel Wrocław – MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:21, 22:25, 25:19, 25:19)