Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejna prestiżowa nagroda dla braci Sekielskich! Odebrali ją za film „Tylko Nie Mów Nikomu”

Dodano: 21.11.2019 | 19:31
Tomasz Sekielski, Marek Sekielski Korzenie Zła

Laureatów nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego ogłoszono w czwartek.

Na zdjęciu: Marek i Tomasz Sekielscy w październiku gościli w Bydgoszczy, gdzie na ul. Długiej odsłonili swoje autografy.

Fot. Szymon Fiałkowski

W czwartkowy wieczór, w Warszawie wręczono nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Statuetkę otrzymali pochodzący z Bydgoszczy bracia Tomasz i Marek Sekielscy.

Podczas gali organizowanej w stolicy, kapituła plebiscytu wyłoniła dziennikarza roku. Wśród nominowanych, oprócz braci Sekielskich znaleźli się także: Magdalena Gałczyńska z portalu onet.pl, która była autorką tekstów o farmie trolii w Ministerstwie Sprawiedliwości, która w następstwie spowodowała dymisję ówczesnego wiceministra Łukasza Piebiaka oraz dziennikarz tygodnika Polityka Grzegorz Rzeczkowski, który był autorem książki „Obcym Alfabetem. Jak ludzie Kremla i PiS zagrali podsłuchami”.

Jury jako najlepszych dziennikarzy wybrało właśnie braci Marka i Tomasza Sekielskich, których nagrodzono za film „Tylko Nie Mów Nikomu”, który opowiada o pedofilii w polskim kościele. – Na naszym kanale na YouTube jest ponad 23 miliony odsłon filmu. To się nie zdarzyło się jeśli chodzi o filmy dokumentalne w Polsce i na świecie. Waga sprawy sprawiła, że tak wiele osób chciało zobaczyć ten film – mówił Tomasz Sekielski, podczas wystąpienia po odebraniu nagrody. Dla niego to drugie takie wyróżnienie, bo poprzednio otrzymał on nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego w 2006 roku.

– Większość z Państwa może mnie jeszcze nie widziała na oczy – mówił z kolei Marek Sekielski i dodawał: – To był bardzo zwariowany rok, bo najpierw powstał film, miesiąc temu w Bydgoszczy rozmowę ze mną i bratem prowadził Tomasz Raczek, a za dwa i pół tygodnia lecę do Nowego Jorku, bo tam też zostaniemy uhonorowani. O swoim bracie powiedział, że jest najlepszym reportażystą telewizyjnym w Polsce.

Bracia Sekielscy nagrodę zadedykowali ofiarom księży pedofilów. Dwójka z nich, jak mówił Tomasz Sekielski, była obecna na sali podczas tej uroczystości.

Jednocześnie, nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego otrzymali także Bianka Mikołajewska (portal OKO.Press), Paweł Reszka (Polityka) i Adam Pieczyński (TVN24), którzy zostali laureatami w kategorii Dziennikarz Dekady.

0 0 votes
Article Rating
Kolejna prestiżowa nagroda dla braci Sekielskich! Odebrali ją za film "Tylko Nie Mów Nikomu"
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments