Bydgoszcz
-0C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 0 • L -2
1C
Nd
-1C
Pon
-3C
Wt
-4C
Sr
-6C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBiałe BłotaInwestycjeKolejna ścieżka rowerowa powstanie w gminie Białe Błota. Pozyskano dofinansowanie na wykonanie inwestycji
droga rowerowa
15.10.2021 | 06:26

Kolejna ścieżka rowerowa powstanie w gminie Białe Błota. Pozyskano dofinansowanie na wykonanie inwestycji

Na zdjęciu: Ścieżka rowerowa ma powstać w Łochowicach.

Fot. Archiwum

W gminie Białe Błota powstanie kolejna ścieżka rowerowa. Włodarze gminy podpisali umowę na dofinansowanie tej inwestycji z urzędem marszałkowskim. – Finansowe wsparcie budowy będzie możliwe w ramach obecnej perspektywy Regionalnego Programu Operacyjnego – informuje białobłocki urząd.

Jak precyzują urzędnicy białobłockiego urzędu, całkowity koszt budowy ścieżki rowerowej w Łochowicach to ponad dwa miliony złotych, a z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego gminie udało się uzyskać dofinansowanie tej inwestycji w kwocie ponad 982 tysięcy złotych. Umowę na dofinansowanie inwestycji, przedstawiciele gminy podpisali w urzędzie marszałkowskim.

Projekt inwestycji zakłada przebudowę ścieżki pieszo-rowerowej o długości ok. 925 metrów po południowej stronie ul. Nakielskiej w Łochowicach (stanowi ona odcinek drogi powiatowej 1928C). – W zakresie planowanej inwestycji ujęto również przebudowę sieci elektroenergetycznej niezbędnej do oświetlenia drogi, budowę i przebudowę zjazdów indywidualnych do przyległych dróg i posesji, a także skrzyżowań dróg gminnych z przebudowywanym odcinkiem drogi powiatowej – informuje białobłocki urząd i precyzuje, że w harmonogramie inwestycji znajduje się także przebudowa dwóch zatok autobusowych oraz prace związane z infrastrukturą podziemną oraz elementami, takimi jak oznakowanie i bariery, które zapewnią bezpieczeństwo użytkownikom ścieżki.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści