Bydgoszcz
4C
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h E
H 6 • L 3
15C
Nd
10C
Pon
6C
Wt
6C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleKolejna tragedia na drodze. Śmiertelne potrącenie pieszego
wypadek Zdrojewo DK 91
08.05.2018 | 19:04

Kolejna tragedia na drodze. Śmiertelne potrącenie pieszego

- Oślepiło mnie słońce. Gdy próbowałem ominąć pieszego, było już za późno - tłumaczył policjantom kierowca.

Na zdjęciu: Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 91. Policjanci w poniedziałkowe popołudnie zabezpieczali ślady na potrzeby śledztwa w sprawie wypadku.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

68-letni mężczyzna zginął w wyniku potrącenia przez kierującego seatem 45-latka w miejscowości Zdrojewo w powiecie świeckim. Do tragedii doszło w poniedziałek wczesnym popołudniem.

Z dotychczasowych ustaleń miejscowych policjantów wynika, że w poniedziałek, 7 maja około godziny czternastej 68-latek próbował przejść przez jezdnię na drodze krajowej nr 91 przebiegającą przez Zdrojewo. W tym momencie uderzył w niego osobowy seat. Ofiara poniosła śmierć na miejscu. – Kierowca tłumaczył, że nie widział pieszego, bo oślepiło go słońce, a gdy próbował go ominąć, było już za późno – relacjonuje st. asp. Agnieszka Żokowska z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Na odcinku, gdzie doszło do tragedii, obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 kilometrów na godzinę. W poniedziałkowe popołudnie funkcjonariusze zabezpieczali ślady, które mają pomóc ustalić dokładny przebieg zdarzenia. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem prokuratora.


Powiązane treści