Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 7 • L 5
4C
Pon
6C
Wt
5C
Sr
5C
Czw
6C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaKolejna wyborcza karta odkryta. Konfederacja podała jedynkę w eurowyborach w regionie
Krzysztof Drozdowski Bydgoszcz
05.04.2019 | 10:50

Kolejna wyborcza karta odkryta. Konfederacja podała jedynkę w eurowyborach w regionie

Na zdjęciu: Krzysztof Drozdowski będzie jedynką Konfederacji w wyborach do europarlamentu.

Fot. Sebastian Torzewski

Historyk Krzysztof Drozdowski będzie jedynką Konfederacji Korwin Liroy Braun Narodowcy w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

To z pewnością spore zaskoczenie, bo jeszcze niedawno spekulowano, że z pierwszego miejsca na liście tej formacji wystartuje były minister rolnictwa Gabriel Janowski. Tymczasem zdecydowano się postawić na rodowitego bydgoszczanina, który wcześniej m.in. był związany z Kukiz’15 (z tych list startował jesienią w wyborach samorządowych).

– Lider listy do Parlamentu Europejskiego to brzmi dumnie. Przyznam szczerze, że to dla mnie duże wyróżnienie, o którym nawet nie myślałem, lecz jestem gotowy przyjąć to wyzwanie – napisał Drozdowski na swoim profilu na portalu społecznościowym, jednocześnie dziękując za zaufanie, jakim został obdarzony przez członków i zarząd Federacji dla Rzeczypospolitej, którą założył były poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak.

34-letni Drozdowski to historyk i autor książek o tej tematyce. Konfederacja nie ujawniła pozostałych nazwisk na liście, choć trwa akcja zbierania podpisów pod ich listą poparcia.

Przypomnijmy, że Prawo i Sprawiedliwość wystawiło jako lidera swojej listy w majowych wyborach obecnego europosła Kosmę Złotowskiego. Jedynką Koalicji Europejskiej (Platforma Obywatelska, .Nowoczesna, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Polskie Stronnictwo Ludowe i Zieloni) będzie Radosław Sikorski, a Wiosny Biedronia – Wanda Nowicka. Listę Kukiz’15 otworzy poseł Paweł Szramka, a jedynką Razem ma być torunianka Paulina Matysiak. Wybory odbędą się 26 maja.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści