Kolejna wygrana Chemika. Dwa gole padły w końcówce meczu

Dodano: 22.05.2021 | 14:15

Na zdjęciu: Grzegorz Adamski najpierw asystował przy bramce Patryka Perlińskiego, a następnie ustalił wynik w sobotnim meczu z Kujawianką Izbica Kujawska.

Piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz pokonali u siebie Kujawiankę Izbicę Kujawską 3:0 w meczu 28. kolejki IV ligi.

Spotkanie na stadionie przy ulicy Glinki rozpoczęło się o godzinie 12:00. Kibice, którzy po długiej przerwie mogli obejrzeć spotkanie Chemika z trybun, na gola czekali do 33. minuty, kiedy to piłkę do siatki izbiczan skierował Daniel Katerla. Bydgoszczanie utrzymali wynik do końca pierwszej części gry. W drugiej połowie także trzeba było długo poczekać na kolejne trafienia. W 83. minucie po ładnym podaniu wprowadzonego z ławki Grzegorza Adamskiego stan gry podwyższył napastnik Chemika Patryk Perliński. W 90. minucie wynik ustalił Adamski.

W zespole gospodarzy w drugiej połowie zagrał m.in. Jan Rogowski, dla którego był to debiut w seniorach Chemika.

Chemik Moderator Bydgoszcz 3:0 Kujawianka Izbica Kujawska
Katerla 33, Perliński 83, Adamski 90

Chemik (wyjściowy skład): Klon – Kacprzak, Pieczyński, Adamenko, Włosiński – Skiba, Serafin, Rysiewski, Sobczyk, Katerla – Perliński

W drugim zakończonym meczu sobotnim meczu IV ligi w grupie spadkowej Kujawiak Kowal przegrał u siebie z Unią Gniewkowo 1:2. Bramki dla Unii zdobyli Radosław Kłosowski w 7. i Kamil Fajkowski w 26. minucie, a dla gospodarzy – Adrian Mieszkalski w 87. minucie.