Bydgoszcz
2C
78% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 3 • L 1
3C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleKolejne beczki znalezione w lesie. W jednej z nich znajduje się kwas [ZDJĘCIA]
01.09.2021 | 09:43

Kolejne beczki znalezione w lesie. W jednej z nich znajduje się kwas [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu:

Fot. WIOŚ

W rejonie wsi Chrośna (gm. Solec Kujawski) znaleziono dwa pojemniki z odpadami niebezpiecznymi. Na miejscu pracowali m.in strażacy i inspektorzy WIOŚ.

Służby otrzymały informację o znalezieniu dwóch porzuconych beczek w miejscowości Chrośna w niedzielę, 30 sierpnia, wieczorem. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że pojemniki porzucono na terenie leśnym, w pobliżu pustostanu w miejscowości Dąbrowa Mała (powiat inowrocławski). Strażacy z OSP Solec Kujawski poinformowali o dwóch, przewróconych beczkach 200-litrowych. Z jednej z nich zaobserwowano niewielki wyciek oleistej cieczy.

– Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zbadaniu powietrza miernikiem wielogazowym oraz sprawdzeniu pH substancji. Niestety potwierdzono, że w pełnej beczce znajduje się kwas. Natomiast ciecz, która została rozlana była cieczą o obojętnym odczynie pH i przypominała konsystencją przepracowany olej silnikowy – tłumaczą strażacy z Solca Kujawskiego.

Jak poinformował WIOŚ, nie stwierdzono występowania uciążliwości zapachowych. Beczki nie są obecnie zabezpieczone przed oddziaływaniem czynników atmosferycznych, a teren nie jest dozorowany.  – W takich przypadkach do usunięcia odpadów zobowiązany jest właściciel terenu, na którym zostały one pozostawione – wyjaśniają inspektorzy.

O wielu podobnych sprawach informowaliśmy już w czerwcu i lipcu. Wówczas odpady niebezpieczne znajdowano m.in. na Glinkach, w Myślęcinku, Pieckach oraz w okolicach Zamościa i Łochowa. W tego typu sytuacjach odpady po przebadaniu trafiają do utylizacji w spalarni na koszt właściciela terenu, a znalezieniem sprawcy pozostawienia pojemników zajmują się policja i prokuratura.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
4 miesięcy temu

Złapiecie w końcu tego…. uja, czy trzeba służbom na tacy podać????

Ktoś
Ktoś
4 miesięcy temu

czy tak trudno jest wysledzic bandytow

jan
jan
4 miesięcy temu

Wygląda na to że to galwanizernia i obróbka cieplna metali i to tam gdzie niema kanalizacji bo tak by po trochu wylali do kanalizy.

Powiązane treści