Bydgoszcz
11C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 12 • L 11
17C
Sob
18C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleKolejne beczki znalezione w lesie. W jednej z nich znajduje się kwas [ZDJĘCIA]
01.09.2021 | 09:43

Kolejne beczki znalezione w lesie. W jednej z nich znajduje się kwas [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu:

Fot. WIOŚ

W rejonie wsi Chrośna (gm. Solec Kujawski) znaleziono dwa pojemniki z odpadami niebezpiecznymi. Na miejscu pracowali m.in strażacy i inspektorzy WIOŚ.

Służby otrzymały informację o znalezieniu dwóch porzuconych beczek w miejscowości Chrośna w niedzielę, 30 sierpnia, wieczorem. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że pojemniki porzucono na terenie leśnym, w pobliżu pustostanu w miejscowości Dąbrowa Mała (powiat inowrocławski). Strażacy z OSP Solec Kujawski poinformowali o dwóch, przewróconych beczkach 200-litrowych. Z jednej z nich zaobserwowano niewielki wyciek oleistej cieczy.

– Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zbadaniu powietrza miernikiem wielogazowym oraz sprawdzeniu pH substancji. Niestety potwierdzono, że w pełnej beczce znajduje się kwas. Natomiast ciecz, która została rozlana była cieczą o obojętnym odczynie pH i przypominała konsystencją przepracowany olej silnikowy – tłumaczą strażacy z Solca Kujawskiego.

Jak poinformował WIOŚ, nie stwierdzono występowania uciążliwości zapachowych. Beczki nie są obecnie zabezpieczone przed oddziaływaniem czynników atmosferycznych, a teren nie jest dozorowany.  – W takich przypadkach do usunięcia odpadów zobowiązany jest właściciel terenu, na którym zostały one pozostawione – wyjaśniają inspektorzy.

O wielu podobnych sprawach informowaliśmy już w czerwcu i lipcu. Wówczas odpady niebezpieczne znajdowano m.in. na Glinkach, w Myślęcinku, Pieckach oraz w okolicach Zamościa i Łochowa. W tego typu sytuacjach odpady po przebadaniu trafiają do utylizacji w spalarni na koszt właściciela terenu, a znalezieniem sprawcy pozostawienia pojemników zajmują się policja i prokuratura.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
22 dni temu

Złapiecie w końcu tego…. uja, czy trzeba służbom na tacy podać????

Ktoś
Ktoś
22 dni temu

czy tak trudno jest wysledzic bandytow

jan
jan
21 dni temu

Wygląda na to że to galwanizernia i obróbka cieplna metali i to tam gdzie niema kanalizacji bo tak by po trochu wylali do kanalizy.

Powiązane treści