Bydgoszcz
5C
Słonecznie
80% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 6 • L 4
2C
Wt
0C
Sr
-0C
Czw
1C
Pt
2C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleKolejne dwa groźne wypadki w regionie. Jedna osoba zginęła, dwie walczą o życie
policja
14.08.2019 | 10:38

Kolejne dwa groźne wypadki w regionie. Jedna osoba zginęła, dwie walczą o życie

Według danych policji, w całym kraju od początku wakacji doszło do 432 śmiertelnych wypadków. W regionie kujawsko-pomorskim - do blisko 40.

Na zdjęciu: Policjanci badają obecnie sprawy wypadków, do których doszło na terenie powiatów: inowrocławskiego i brodnickiego.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

Kolejne dni wakacji przynoszą tragiczne informacje z dróg – w ciągu dwóch minionych dni w regionie doszło do dwóch groźnych wypadków, w których śmierć poniósł motorowerzysta, a dwie kolejne osoby odniosły poważne obrażenia.

W poniedziałkowe popołudnie w miejscowości Sukowy w gminie Kruszwica samochód marki BMW wypadł z lokalnej drogi i uderzył w drzewo. Jak relacjonują strażacy z OSP Kruszwica, po dotarciu na miejsce okazało się, że obie osoby podróżujące pojazdem są w nim uwięzione. Konieczne było użycie narzędzi hydraulicznych i wydobycie poszkodowanych. Ci zostali przekazani ratownikom medycznym, ale z uwagi na ich stan zdecydowano się na zadysponowanie śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – z Bydgoszczy oraz Poznania. I to nimi dwie ciężko ranne osoby zostały przetransportowane do szpitali.

Na czas akcji droga była zablokowana, a same działania trwały trzy godziny. Na miejscu pojawiły się zastępy strażaków ze wspomnianej Kruszwicy i Inowrocławia, pogotowie oraz policja. Ta ostatnia zebrała ślady i prowadzi obecnie dochodzenie mające wyjaśnić przyczyny wypadku.

Policjanci badają również sprawę śmierci 87-letniego motorowerzysty, którego we wtorek nad ranem przy drodze krajowej nr 15 w miejscowości Małki zauważyli przejeżdżający trasą kierowcy. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, ale jego życia nie udało się uratować.

Mundurowi próbują odtworzyć okoliczności zdarzenia. Niewykluczone, że został on potrącony. Dlatego też brodnicka policja apeluje do osób, które około godziny czwartej podróżowały DK nr 15 na odcinku Niewierz – Małki – informacje można przekazywać w Komendzie Powiatowej Policji w Brodnicy pod numerem telefonu (56) 49-14-200.

Od kilku dni wspólnie ze służbami zwracamy się z prośbą o pomoc w ustaleniu sprawcy wypadku w miejscowości Chrośna na drodze powiatowej między Solcem Kujawskim a Nową Wsią Wielką. W zderzeniu samochodu osobowego nissan almera z motorowerem zginął prowadzący ten drugi 25-letni mężczyzna, a 15-letni pasażer został ranny. Kierowca nissana odjechał z miejsca zdarzenia. Szczegóły tego wypadku i informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawcy [TUTAJ]

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści