Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 8km/h WNW
H 6 • L 4
5C
Nd
9C
Pon
11C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoKolejne laury dla Centrum Onkologii. To najlepszy szpital w województwie!
17.12.2019 | 11:49

Kolejne laury dla Centrum Onkologii. To najlepszy szpital w województwie!

Na zdjęciu: Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

Fot. SG

Centrum Onkologii po raz kolejny okazał się najlepszym szpitalem onkologicznym w Polsce i w województwie kujawsko-pomorskim. W 16 edycji Rankingu Szpitali 2019, organizowanej przez dziennik „Rzeczpospolita” we współpracy z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia bydgoska lecznica zajęła też pierwsze miejsce w rankingu szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych.

Ogłoszenie wyników odbyło się w poniedziałek, 16 grudnia na uroczystej gali w Warszawie. Jak informuje CO, przed oficjalnym rozdaniem nagród odbyła się debata. – W tym roku tematem przewodnim była cyfryzacja szpitali. Okazuje się, że najlepsze ośrodki coraz większy nacisk kładą na komputeryzację, co przynosi wymierne korzyści dla samego pacjenta – podkreśla CO. Wśród zaproszonych panelistów znaleźli się: prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Adam Niedzielski, wicedyrektor Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia Michał Bedlicki, gen. prof. Grzegorz Gielerak – dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego oraz prof. Piotr Skarżyński z Instytutu Narządów Zmysłów.

Centrum Onkologii w Bydgoszczy w tegorocznym rankingu, przygotowywanym przez Centrum Jakości w Ochronie Zdrowia znalazło się trzykrotnie na podium. – Po raz kolejny okazaliśmy się bezkonkurencyjni wśród szpitali onkologicznych, ośrodków w województwie kujawsko-pomorskim. Pierwsze miejsce zajęliśmy także w tak zwanej „Złotej setce” – chwali się szpital.

Władze Centrum Onkologii podkreślają, że wszystkim podejmowanym działaniom przyświeca jeden cel – dobro pacjenta. – Naszym celem strategicznym na 2020 rok jest rozwinięcie leczenia w trybie ambulatoryjnym w maksymalnie komfortowych warunkach. Kolejnym krokiem jest przystąpienie do certyfikacji ośrodka kompleksowego leczenia raka płuca, kontynuacja informatyzacji ośrodka oraz rozwój technik małoinwazyjnych – dodają przedstawiciele CO. I podkreślają, że Centrum to jeden z nielicznych szpitali w Polsce, który szczyci się dodatnim wynikiem finansowym.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
laki
laki
1 rok temu

Mając taki potencjał w medycynie, aż żal, że do tej pory Bydgoszcz nie ma własnej uczelni medycznej i od lat musi walczyć o to, co samo wypracowało.

Joshua
Joshua
1 rok temu

Potencjał??? zabawne w tym całym nepotyzmie w CO? Do części szarej bez znajomości czy rodziny ciężko szukać dobrego etatu.

A poza tym takie nagrody jak Laur Konsumenta czy Teraz Polska po prostu się kupuje. Nieważne czy to zapłacił Co czy Urząd Marszałkowski. Kasa zamiast na leczenie poszła na zaspokojenie własnego ego a nie na leczenie.

Poza tym czy CO w Bydgoszczy może się równać z nowatorskimi operacjami np. przeszczepu twarzy (bez wcześniejszego przygotowania) w Centrum Onkologii w Gliwicach?

Odpowiedź sama się nasuwa.

Powiązane treści