Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 12 • L 10
16C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoKolejne mandaty za palenie odpadami w Bydgoszczy. Tym razem – na osiedlu Górzyskowo
13.02.2021 | 14:37

Kolejne mandaty za palenie odpadami w Bydgoszczy. Tym razem – na osiedlu Górzyskowo

Na zdjęciu: Gęsty dym wydobywający się z komina jednego z budynków na Górzyskowie zwrócił uwagę strażników miejskich.

Fot. Straż Miejska Bydgoszcz

Strażnicy miejscy z bydgoskiego ekopatrolu dokonali w minioną środę kontroli paleniska w jednym z domów na Górzyskowie. Efekt – odkryli w nim pozostałości po lakierowanym parkiecie. Posypały się mandaty.

Uwagę municypalnych zwrócił w środowe południe gęsty dym wydobywający się z komina jednego z budynków na osiedlu. Postanowili sprawdzić, co jest jego przyczyną. „W trakcie interwencji funkcjonariusze ujawnili w piecu kaflowym lakierowany parkiet, który dodatkowo był pokryty smołą” – czytamy w komunikacie bydgoskiej straży miejskiej. Odpad powstał w wyniku prac remontowych prowadzonych w mieszkaniu.

Za spalanie odpadów właściciel został ukarany 500-złotowym mandatem. Ale to nie był koniec kar dla niego. Strażnicy zauważyli również, że składował on odpady poremontowe w miejscu publicznym. Znalazły się tam między innymi: gruz, stare meble oraz inne śmieci. „Za to wykroczenie nałożono na niego kolejny mandat w wysokości 500 złotych” – podkreślają funkcjonariusze straży miejskiej.

O eliminację procederu palenia odpadami i wymiany starych pieców apeluje – o czym pisaliśmy szeroko w piątek – Bydgoski Alarm Smogowy i współpracujące z nim organizacje. – Nie wrzucajcie od teraz do swoich pieców śmieci, plastiku, paneli, lakierowanych mebli i tym podobnych rzeczy. To nas truje, was truje, naszych dzieci – podkreślał Piotr Wardowski ze stowarzyszenia Stop Smog Miedzyń.

Zgodnie z przyjętą w 2019 roku przez sejmik uchwałą antysmogową wszystkie piece bezklasowe powinny zostać wycofane z eksploatacji do 1 styczni 2024 roku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści