Bydgoszcz
8C
Słonecznie
83% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 9 • L 7
13C
Wt
15C
Sr
16C
Czw
13C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportDziesięć medali Polaków na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy do lat 23. Aż żal się żegnać… [ZDJĘCIA]
16.07.2017 | 20:47

Dziesięć medali Polaków na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy do lat 23. Aż żal się żegnać… [ZDJĘCIA]

Biało-czerwoni - ex aequo z Wielką Brytanią - zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.

Na zdjęciu: Sztafeta 4 x 400 metrów pań mogła cieszyć się w niedzielę ze złotych medali.

Fot. Stanisław Gazda

Dziesięć razy stanęli na podium reprezentanci Polski podczas zakończonych w niedzielę mistrzostw Europy do lat 23 w lekkiej atletyce. Ostatniego dnia imprezy na stadionie bydgoskiego Zawiszy dorobek biało-czerwonych powiększył się aż o pięć medali!

ZOBACZ TAKŻE: Lekka atletyka jest kobietą. Piękne sportsmenki na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Przed finałowym dniem młodzieżowych ME polska kadra mogła pochwalić się pięcioma krążkami, w tym dwoma złotymi (Ewa Swoboda i Konrad Bukowiecki), także dwoma koloru srebrnego (Daria Zabawska oraz Klaudia Kardasz) i brązem Michała Rozmysa. Ale decydującego dnia odbyło się aż dziewiętnaście finałów, a w co czwartym swój akcent medalowy postawili właśnie biało-czerwoni.

Największych pokładów radości dostarczyły w niedzielę rodzimym kibicom zamykające imprezę w Bydgoszczy sztafety 4 x 400 metrów. Najpierw na starcie finałowej rywalizacji pojawiły się panie. Dominika Muraszewska, Adrianna Janowicz, Mariola Karas i Aleksandra Gaworska tylko przez moment – w połowie dystansu – nie znajdowały się na prowadzeniu. Zwyciężyły, jako jedyne osiągając czas poniżej 3,5 minuty – 3:29.66. Z ponad półsekundową stratą na mecie zameldowały się Niemki, a brąz przypadł w udziale Ukrainkom. Po chwili na starcie zameldowali się panowie (Polskę reprezentowali: Wiktor Suwara, Przemysław Waściński, Kajetan Duszyński i Dariusz Kowaluk), którzy z czasem 3:04.22 uplasowali się na drugiej pozycji, ustępując miejsca jedynie Brytyjczykom.

Już wcześniej jednak konto medalowe polskiej kadry zostało podrasowane. Głównie za sprawą specjalistek od biegów średnich – w biegu na 1500 metrów drugie miejsce zajęła Sofia Ennaoui, a tuż za nią na metę wbiegła Martyna Galant. Lepsza od próbujących naciskajać ją Polek okazała się jedynie Niemka Konstanze Klosterhalfen. Brąz w rzucie oszczepem z najlepszym wynikiem w karierze – 63,03 m – wywalczyła Marcelina Witek (złoto dla faworytki – Sary Kolak z Chorwacji, srebro dla Węgierki Anete Kociny).

Dzięki tym osiągnięciom polska reprezentacja zakończyła bydgoskie zawody z 10 medalami (3 złote – 4 srebrne – 3 brązowe), co dało jej drugą pozycję wespół z Wielką Brytanią. Klasyfikację medalową wygrali Niemcy – 18 medali (4 – 6 – 8).


Powiązane treści