Bydgoszcz
21C
Słonecznie
46% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H 22 • L 18
22C
Wt
24C
Sr
27C
Czw
21C
Pt
21C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesKolejne odwołanie Pesy. Tuż przed wyrokiem Krajowej Izby Odwoławczej
pesa
26.03.2019 | 10:58

Kolejne odwołanie Pesy. Tuż przed wyrokiem Krajowej Izby Odwoławczej

Odwołanie Pesy wpłynęło w poniedziałek.

Na zdjęciu: Po warszawskich torach również kursują tramwaje Pesy - zarówno modele Swing, jak i Jazz.

Fot. Mateusz Włodarczyk / wikipedia

Jutro Krajowa Izba Odwoławcza planowała wydanie wyroku w sprawie odwołania Pesy od wyników postępowania przetargowego na dostawę tramwajów dla Warszawy.

Przypomnijmy, że bydgoska firma złożyła odwołanie od wyników postępowania przetargowego na dostawę 213 tramwajów dla miasta stołecznego Warszawa. Pesa przegrała przetarg z koreańską firmą Hyundai Rotem. Podczas ostatniego posiedzenia, które odbyło się w piątek, Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła wniosek Pesy o to, aby wyniki postępowania przetargowego zbadał biegły. Orzeczenie odnośnie tego odwołania ma zostać ogłoszone jutro.

Jednak w poniedziałek wieczorem, w sprawie dostaw tramwajów nastąpił kolejny zwrot. I ponownie miał on miejsce ze strony bydgoskiej firmy, która złożyła jeszcze jedno odwołanie. Jak czytamy na stronie infotram.pl, Pesa argumentuje drugie odwołanie faktem, że Hyundai w toku postępowania przed izbą ujawnił nowe, nieznane wcześniej informacje o realizacji zamówienia dla Warszawy. Bydgoska firma precyzuje, że w jej ocenie przedstawione dokumenty świadczą o tym, że oferta koreańskiej firmy jest niezgodna ze Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia. – Gdyby zamawiający zażądał w przetargu wyjaśnienia wszystkich wątpliwości, wtedy nie  byłyby potrzebne dwa kroki, Pesa podniosłaby wszystkie zarzuty w jednym odwołaniu – dodano. Przedstawiciel koreańskiej firmy na łamach Transportu Publicznego nie chciał komentować tej sytuacji.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści