Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 14 • L 13
10C
Sob
14C
Nd
9C
Pon
12C
Wt
13C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKolejne prace na Wiaduktach Warszawskich. Zmiany w ruchu już dziś wieczorem!
WIADUKTY WARSZAWSKIE
09.06.2021 | 10:22

Kolejne prace na Wiaduktach Warszawskich. Zmiany w ruchu już dziś wieczorem!

Na zdjęciu: W przyszłym tygodniu nastąpi likwidacja zwężenia na Wiaduktach Warszawskich.

Fot. ZDMiKP

Od dziś (9 czerwca) przez trzy najbliższe noce ruch w rejonie Wiaduktów Warszawskich będzie odbywał się z utrudnieniami – w stronę centrum będzie on prowadzony ulicą Konduktorską. W nocy z 10 na 11 czerwca ruch do Fordonu ma być poprowadzony pod prąd. Zmiany mają związek z pracami, które pozwolą udostępnić przeprawę w ciągu ulicy Fordońskiej bez zwężeń.

Jak informuje ZDMiKP, od środy, 9 czerwca przez trzy najbliższe noce – w godzinach od 21:00 do 5:00 – na Wiaduktach Warszawskich będą prowadzone prace remontowe przy nawierzchni wiaduktów. Obejmą one dylatacje, czyli miejsca łączenia płyt wiaduktu. – Będziemy też malować oznakowanie poziome i ustawiać nowe znaki pionowe – podaje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy zarządu dróg.

Zobacz również:

W czerwcu koniec zwężenia na Wiaduktach Warszawskich

Z uwagi na prace, w nocy z 9 na 10 oraz z 10 na 11 czerwca zmieni się organizacja ruchu w rejonie Wiaduktów Warszawskich. Dziś (9 czerwca) po godzinie 21:00 wstrzymany zostanie ruch na wiadukcie północnym. Pojazdy poruszające się w stronę centrum będą kierowane ulicą Konduktorską. Ruch w stronę Fordonu pozostanie bez zmian.

Jeżeli w nocy z środy na czwartek uda się wykonać wszystkie prace, w nocy z 10 na 11 czerwca (czwartek/piątek) ruch w stronę centrum nadal będzie prowadzony ulicą Konduktorską, a ruch w stronę Fordonu zostanie poprowadzony pod prąd wiaduktem północnym – czyli tym od strony Remondisu.

Drogowcy przypominają, że zmiany będą wprowadzone tylko w nocy – w ciągu dnia organizacja ruchu na wiaduktów będzie prowadzona bez zmian. Prace mają na celu przygotowanie obiektów do udostępniania ich w pełnym zakresie już od przyszłego tygodnia: zakończono bowiem budowę podpór, które pozwolą na likwidację obowiązującego od jesieni ubiegłego roku zwężenia. Prędkość na obiektach zostanie jednak ograniczona do 30 km/h, a pojazdy ciężarowe będą mogły poruszać się wyłącznie prawym pasem ruchu (od strony chodnika).

– Pas lewy na każdym z obiektów będzie przeznaczony dla pojazdów o wadze nie przekraczającej 3,5 tony – informuje ZDMiKP. I dodaje, że pod obiektem nadal będą prowadzone roboty mające na celu wzmocnienie i zabezpieczenie istniejącej konstrukcji betonowej. Nie będą one jednak wywoływać utrudnień w ruchu pojazdów.

Drogowcy nie ukrywają, że wykonane podpory i prace naprawcze mają na celu zachowania funkcji przeprawy i zgodnie z otrzymaną ekspertyzą pozwolą użytkować obiekt jeszcze tylko przez około 10 lat. ZDMiKP przygotował już wstępny harmonogram dalszych działań w zakresie rozbiórki i budowy nowych Wiaduktów Warszawskich. Zgodnie z nim, przebudowa konstrukcji w ciągu ulicy Fordońskiej ma nastąpić w latach 2026-2029 i pochłonąć około 200 milionów złotych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści