Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 5km/h ENE
H 17 • L 16
17C
Sr
15C
Czw
14C
Pt
15C
Sob
23C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKolejne przypadki koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim. Urząd apeluje o pozostawanie w domach
Szpital Zakaźny_SG (1)
10.04.2020 | 10:28

Kolejne przypadki koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim. Urząd apeluje o pozostawanie w domach

Na zdjęciu: W województwie kujawsko-pomorskim zakażonych zostało dotychczas 290 osób.

Fot. Stanisław Gazda

10 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. Informację przekazało w piątek rano Ministerstwo Zdrowia.

W całym kraju resort odnotował 167 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 10: 5 z Bydgoszczy i po 1 z Torunia, powiatu toruńskiego, powiatu włocławskiego, powiatu świeckiego i powiatu żnińskiego.

Łącznie w województwie kujawsko-pomorskim potwierdzonych zostało dotychczas 290 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. W całym kraju – 5742. W piątek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o śmierci 88-letniego mężczyzny z Lublina. To 175 osoba zmarła na COVID-19 w kraju.

Są też dobre informacje. Mamy kolejną osobę ozdrowiałą, tym razem z powiatu mogileńskiego – mówi rzecznik wojewody Adrian Mól. Jak wylicza urząd wojewódzki, takich osób w naszym województwie jest 12. – Niezmiennie apelujemy o pozostanie w domach. Unikajmy przebywania w przestrzeni publicznej, unikajmy skupisk ludzkich – apeluje Mól.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści