Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 8km/h WNW
H 6 • L 4
5C
Nd
9C
Pon
11C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoKolejne Święto Ulicy Długiej już niebawem. Znamy pierwsze szczegóły
długa bydgoszcz
02.10.2019 | 10:10

Kolejne Święto Ulicy Długiej już niebawem. Znamy pierwsze szczegóły

Na zdjęciu: Ratusz podkreśla, że w ostatnim czasie Długa staje się coraz bardziej atrakcyjną ulicą.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

W sobotę, 12 października odbędzie się kolejne już Święto Ulicy Długiej. Tradycyjnie będzie ono połączone z odsłonięciem kolejnych Bydgoskich Autografów. Na mieszkańców czekać będą atrakcje i niespodzianki.

Od 2007 roku swoje podpisy w Bydgoskiej Alei Autografów odsłoniło już 39 znanych osobistości, związanych z Bydgoszczą. W tym roku decyzją Kapituły swoje podpisy złożą aż cztery osoby: Jan Rulew­ski, legendarny przywódca lokal­nej Solidarności, Antoni Tokarczuk, działacz Solidarności, a także bracia Tomasz i Marek Sekiel­scy, twórcy głośnego filmu dokumentalnego „Tylko nie mów nikomu”. Uroczystości będzie towarzyszyć występ orkiestry Zespołu Szkół Elektronicznych.

Odsłonięciu podpisów tradycyjnie będzie towarzyszyć Święto Ulicy Długiej. – Zaprosiliśmy wszystkich prowadzących działalność na ulicy Długiej, aby pokazali to, co robią na co dzień – powiedział zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel.

Miasto we współpracy z kupcami i właścicielami gastronomii planuje liczne atrakcje i konkursy dla mieszkańców, którzy tego dnia odwiedzą Długą. – Bardzo zaangażowany jest w to menedżer Starego Miasta i Śródmieścia i Adam Bujny z Muzeum Mydła i Historii Brudu – podkreślał Sztybel. Ci, którzy także chcieliby włączyć się w tegoroczne obchody Święta Ulicy, proszeni są o kontakt pod nr telefonu 52 5858 057 lub mailowo: zuzanna.siminska@um.bydgoszcz.pl.

Podczas Święta Ulicy Długiej będzie można też zagłosować na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego – wczoraj ruszyło bowiem głosowanie w ramach tegorocznej edycji tego programu. Na ulicy stanie autobus BBO – zabytkowy mercedes, w którym będzie można pozyskać wiele informacji na temat budżetu obywatelskiego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści