Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 19 • L 16
14C
Czw
9C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKolejne ulice miasta będą utwardzane płytami ażurowymi. Niebawem ruszą prace na ośmiu z nich
05.04.2020 | 15:22

Kolejne ulice miasta będą utwardzane płytami ażurowymi. Niebawem ruszą prace na ośmiu z nich

Na zdjęciu: Utwardzona płytami ażurowymi została niedawno m.in. ulica Łucka.

Fot. Szymon Fiałkowski

Niebawem mają rozpocząć się prace związane z budową kolejnych ulic z wykorzystaniem płyt ażurowych. Część jezdni ma zostać także utwardzonych kostką betonową.

Jak informuje ratusz, tego typu zadania realizowane będą głównie na terenach o dużej przepuszczalności gruntu i w miejscach, które nie są narażone na częste przejazdy pojazdów ciężarowych. Wybrano też ulice pozwalające na utrzymaniu ciągłości utwardzanych ulic z innymi istniejącymi drogami twardymi oraz poprawie dojazdu do osiedlowych obiektów użyteczności publicznej.

Płyty zawsze stabilizowane są  opornikami betonowymi, a część utwardzanej ulicy dedykowaną pieszym wykładana będzie  kostką betonową. Prace realizowane będą na sześciu osiedlach: Opławcu, Jachcicach, Glinkach, Miedzyń-Prądy, Szwederowie i Starym Fordonie, a w pierwszej kolejności zostaną one wykonane na ośmiu ulicach.

Ratusz informuje, że prace zostaną w pierwszym etapie zrealizowane na ulicach: Turystycznej, Letniskowej (dojazd do szkoły, obie w Opławcu), Partyzantów (cała – Jachcice), Rozłogi (cały odcinek gruntowy, Glinki), Widok (cały odcinek gruntowy, Miedzyń), Siemaszkowej (cały odcinek gruntowy, Stary Fordon), Jordanowskiej (cała – Szwederowo) i Agatowej (na odcinku od Nakielskiej do Malachitowej, Prądy).

W budżecie miasta na III edycję realizacji nawierzchni płytami ażurowymi, zarezerwowana została kwota 3 milionów złotych. Obecnie – jak przekazuje ratusz – trwa przetarg, w którym wybrani zostaną wykonawcy pierwszych prac, które potrwają około sześciu miesięcy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści