Bydgoszcz
11C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 12 • L 11
15C
Pt
14C
Sob
11C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKolejne zmiany na terenie Starego Kanału Bydgoskiego. Trwa poszukiwanie wykonawcy robót
Kanał Bydgoski, bulwar Sebastiana Malinowskiego_ SF (2)
06.07.2019 | 16:13

Kolejne zmiany na terenie Starego Kanału Bydgoskiego. Trwa poszukiwanie wykonawcy robót

Inwestycja zostanie przeprowadzona w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Na zdjęciu: Niebawem zmienią się ścieżki przy Starym Kanale Bydgoskim.

Fot. Szymon Fiałkowski

Remont spacerowych alejek wokół Starego Kanału Bydgoskiego oraz wytyczona droga dla rowerzystów po stronie Okola – takie zmiany niebawem zostaną przez miasto zrealizowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Ratusz zapowiada, że jeszcze w tym roku rozpocznie się realizacja pierwszych ponadosiedlowych projektów. – To duże zadania realizowane na kilku osiedlach, na które zarezerwowaliśmy większe środki – informują miejscy urzędnicy. Jednym z takich zadań będzie rewitalizacja parku zlokalizowanego nad Starym Kanałem Bydgoskim.

W pierwszej kolejności, wykonawca robót przebuduje jednak część alejek, które zlokalizowane są pomiędzy śluzami w rejonie ulic Wrocławskiej i Czarnej Drogi. Trasa zlokalizowana po północnej stronie będzie miała charakter pieszo-rowerowego ciągu o szerokości 3,5 m. Jej początek będzie zlokalizowany przy ul. Kanałowej i prowadzić będzie w bliskim sąsiedztwie brzegu. Natomiast aleja na brzegu południowym będzie węższa o ok. 2 m i będzie przewidziana dla pieszych. Trasa okalająca tę część kanału będzie też doskonałym miejscem dla biegaczy z Okola i Wilczaka. Nowe trakty zostaną wyłożone wysokiej jakości nawierzchnią mineralną, która jest najbardziej przyjazna dla wiekowych drzew rosnących w parku. Od razu zarezerwowane zostaną też miejsca na nowe ławki.

Ratusz informuje, że obecnie trwa postępowanie mające na celu wyłonienie projektanta robót, po jego wyłonieniu zlecone zostaną prace budowlane, ale padają również deklaracje wykonania w kolejnym etapie prac nowych fontann na wodzie. Na inwestycje nad Starym Kanałem Bydgoskim, miasto zarezerwowało kwotę ponad 1,6 mln zł. Wcześniej rewitalizacji poddany został fragment parku nad Starym Kanałem Bydgoskim pomiędzy ul. Wrocławską i rondem Grunwaldzkim, gdzie wprowadzono nowe nasadzenia, kładki i elementy małej architektury, co kosztowało miasto 3,5 mln zł. Na terenie parku po stronie osiedla Wilczak powstały też nowe chodniki, plac do Street Workout i monitoring. Te elementy finansowaliśmy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

W sąsiedztwie Starego Kanału Bydgoskiego realizowane będą również inne zadania. Planowane jest doposażenia wybiegu dla psów (na wysokości mostu kolejowego) i montaż piłkochwytów na polanie w parku oraz zlokalizowanie na bulwarze im. S. Malinowskiego stacji Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Te zadania w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zgłosili mieszkańcy osiedla Okole.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
AngiKasia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kasia
Gość
Kasia

Jaka szkoda, że okoliczna patologia niszczy wszystko co może uczynić Bydgoszcz ładniejszą…tak było ze szklanymi elementami mostków w okolicy Starego Kanału.Długo nie trwało zanim zostały po prostu zbite.

Angi
Gość
Angi

Dlatego bez sensu jest robić szklane elementy w takich miejscach. Przecież nie tylko na Okolu takie rzeczy są niszczone. Zmienili to na metalowe pręty i już patologia nie straszna. Niestety poziom inteligencji naszego społeczeństwa nie jest wysoki i trzeba robić rzeczy idiotoodporne. Świetnie, że Kanał Bydgoski będzie wreszcie remontowany w jego najpiękniejszej części.

Powiązane treści