Bydgoszcz
26C
Niebo częściowo zachmurzone
36% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 27 • L 25
15C
Czw
19C
Pt
23C
Sob
25C
Nd
24C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoKolejne zmiany w funkcjonowaniu Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Wszystko w związku z koronawirusem
Sąd Okręgowy Bydgoszcz - SF
24.03.2020 | 08:13

Kolejne zmiany w funkcjonowaniu Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Wszystko w związku z koronawirusem

Zmiany wprowadzono w związku z pandemią koronawirusa.

Na zdjęciu: Bydgoski Sąd Okręgowy wprowadził kolejne ograniczenia w funkcjonowaniu.

Fot. Szymon Fiałkowski

Koronawirus spowodował wprowadzenie szeregu zmian w funkcjonowaniu instytucji. Tak jest też w przypadku sądów. O takowych poinformował Sąd Okręgowy w Bydgoszczy.

W sądzie odbywają się tylko najpilniejsze sprawy oraz ogłaszane są wyroki. Terminy rozpraw i posiedzeń, które nie mają charakteru pilnego zostały odwołane. Taka sytuacja – jak informuje nas rzecznik prasowy Sądu Okręgowego ds. cywilnych w Bydgoszczy Tomasz Adamski – trwa od 13 marca i potrwa do 30 kwietnia.

– Zarządzono ograniczenie liczby osób w budynkach sądów jedynie do tych, którzy zostali wezwani lub zawiadomieni w sprawach pilnych – mówi Adamski i dodaje, że obecność pozostałych osób (w tym m.in. przedstawicieli mediów) jest wykluczona.

Na stronie internetowej sądu sporządzono listę spraw pilnych, które poszczególnego dnia będą na sądowej wokandzie, zaś w samym budynku stosowane są procedury profilaktyki, w tym wzmożonej higieny. – W budynkach dostępne są płyny odkażające, zalecane jest sprawdzanie temperatury pracowników i interesantów – wylicza Tomasz Adamski.

Już wcześniej ograniczono funkcjonowanie Biura Obsługi Interesantów, Biura Podawczego i Punktu Informacyjnego Krajowego Rejestru Karnego poprzez zaprzestanie bezpośredniej obsługi interesantów (ta jest prowadzona wyłącznie telefonicznie lub drogą mailową), zaś wszelkie pisma i wnioski składane mogą być drogą pocztową, bowiem przyjmowania ich bezpośrednio w sądzie zaprzestano. Poza tym, ograniczone jest funkcjonowanie czytelni do spraw pilnych i ograniczono funkcjonowanie Opiniodawczych Zespołów Sądowych Specjalistów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści