Bydgoszcz
16C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H 18 • L 14
21C
Sr
17C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKolejne zmiany w ruchu na budowanej drodze S5. Kiedy zostanie oddana do użytku obwodnica Bydgoszczy? [WIDEO]
20.12.2020 | 12:21

Kolejne zmiany w ruchu na budowanej drodze S5. Kiedy zostanie oddana do użytku obwodnica Bydgoszczy? [WIDEO]

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: W poniedziałek wykonawcy odcinka Szubin - Żnin oddadzą do użytku wszystkie relacje węzła Szubin Północ. Dzięki temu mieszkańcom miasta łatwiej będzie kierować się w stronę Żnina czy Poznania.

Fot. GDDKiA

Na poniedziałek, 21 grudnia wykonawcy odcinka drogi ekspresowej S5 pomiędzy Szubinem a Żninem planują wprowadzenie nowej organizacji ruchu umożliwiającej swobodne poruszanie się po węźle Szubin Północ i jego okolicach. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia z kolei, że innym odcinkiem – stanowiącym część północno-zachodniej obwodnicy Bydgoszczy pojedziemy jeszcze przed końcem roku.

Jak wynika z informacji przekazanych przez GDDKiA, od poniedziałku konsorcjum wykonujące szósty odcinek drogi S5 w regionie – Trakcja PRKiI oraz Intercor zamierza udostępnić wszystkie odnogi wspomnianego węzła Szubin Północ. Dzięki temu, jak zapewnia Julian Drob, rzecznik bydgoskiej GDDKiA, ułatwiony zostanie w szczególności wyjazd z Szubina w kierunku Żnina, a dalej – Poznania.

Ruch na odcinku od Szubina do Żnina od października odbywa się już dwiema jezdniami nowej trasy. Z zastrzeżeniem, że na tym blisko 20-kilometrowym fragmencie drogi S5 obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 kilometrów na godzinę. Jak wynika z informacji od drogowców, będzie ono obowiązywało nadal. – Związane jest ono z trwającymi na całym odcinku pracami wykończeniowymi – mówi Drob.

Prace wykończeniowe na innym, czwartym odcinku S5 (pomiędzy węzłami Bydgoszcz Opławiec a Bydgoszcz Błonie) potrwają jeszcze do wiosny. Ale GDDKiA kolejny raz deklaruje, że przejezdność ten fragment trasy uzyska jeszcze przed końcem bieżącego roku. Dzięki temu w pełni udostępniona zostanie północno-zachodnia obwodnica Bydgoszczy. – Po udostępnieniu tego odcinka kierowca jadący np. z Poznania do Gdańska będzie mógł ominąć Bydgoszcz bez wjeżdżania do miasta – wskazuje Julian Drob.

Obecnie prace na 13,5-kilometrowym odcinku domykającym obwodnicę (pierwszy z nich – od węzła Bydgoszcz Północ do węzła Bydgoszcz Opławiec oddano do użytku rok temu) skupiają się na fragmencie pomiędzy węzłami Bydgoszcz Zachód (w Pawłówku) a Bydgoszcz Miedzyń (w Lisim Ogonie). Aktualnie trwa budowa ronda pod drugim z tych węzłów. – Układana jest obecnie nawierzchnia betonowa i bitumiczna – wylicza rzecznik bydgoskiego oddziału dyrekcji. Od piątku, 18 grudnia udostępniono kierowcom nowy, niespełna kilometrowy fragment jezdni pomiędzy wymienionym węzłem Bydgoszcz Zachód a Kanałem Bydgoskim.

Na nieotwartym jeszcze dla ruchu odcinku drogi S5 stanowiącym obwodnicę Bydgoszczy doszło kilka dni temu do kuriozalnej sytuacji. Jeden z kierowców, ignorując znaki, wjechał na trasę. Swoją podróż zakończył, rozbijając samochód na betonowych barierach.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Szczepan
Szczepan
4 miesięcy temu

A kiedy oddana zostanie w pełni do użytku część od Aleksandrowa do Tryszczyna. Mija ROK od udostępnienia dla ruchu, a ciagle ograniczenie do 80km/h i informacja o trwających pracach wykończeniowych.

Sebastian
Sebastian
4 miesięcy temu

Dokładnie Panie Szczepanie tez mam takie zapytanie i nie mam pojęcia jak przez rok można montować ploty…..

Kris
Kris
4 miesięcy temu

Ten odcinek zostanie oddany w pełnym wymiarze prędkości, gdy zostanie za kilka dni połączony z sąsiednim odcinkiem Tryszczyn – Białe Błota.

Kris
Kris
4 miesięcy temu

Płoty i samo wykończenie już dawno są zrealizowane.

Piotr
4 miesięcy temu

Czyli tiry będą mogły kiedys omijać miasto ale nie będą musiały żenada one mają mieć całkowity zakaz ! Mamy dość tirów na ul Jana Pawła dawnych Nizin i tego hałasu 24h!!! I ile można budować tą obwodnice masakra!!!

Piotr
4 miesięcy temu

Czyli tiry będą mogły omijać miasto ale nie będą musiały a my już mamy dość ich przejazdów przez ul Jana Pawła dawnych Nizin i tego hałasy 24h!!! Ilość decybeli jest znacząco przekraczana tam!!! I ile można budować obwodnice masakra!!!!

Piotr
Piotr
4 miesięcy temu

Betonowa nawierzchnia Lisi Ogon Białe Błota to jakiś żart pofalowana tak że skaczesz autem góra dół

Powiązane treści