Bydgoszcz
-3C
Lekkie opady śniegu
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H -3 • L -3
-3C
Sob
-13C
Nd
-13C
Pon
0C
Wt
1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKolejne zmiany w Starym Fordonie. Znamy projekty wybrane do realizacji w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego
ul.Wolna-Fordon-JS
05.01.2020 | 18:33

Kolejne zmiany w Starym Fordonie. Znamy projekty wybrane do realizacji w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego

Na inwestycje w Starym Fordonie zarezerwowano kwotę ponad 500 tysięcy złotych - informuje ratusz.

Na zdjęciu: W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zrealizowana zostanie m.in. inwestycja przy ul. Wolnej w Starym Fordonie.

Fot. Jakub Soboczyński

Projekt zagospodarowania terenu przy ul. Wolnej wraz z wymianą chodnika zyskał najwięcej głosów w Starym Fordonie. Ratusz podał informację, które projekty w przyszłym roku trafią do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Mieszkańcy tej części miasta mieli do wyboru sześć różnych projektów. Najwięcej głosów – blisko czterysta – zyskał pomysł modernizacji chodnika wraz z zagospodarowaniem terenu przy ul. Wolnej. W jego ramach, utwardzony zostanie chodnik po północnej stronie ulicy wraz z łącznikami do istniejących dróg (to ok. 100 metrów), a koszt tej inwestycji oszacowano na ok. 90 tys. złotych. – Na inwestycje w Starym Fordonie zarezerwowana została pula ponad 516 tys. zł – informuje ratusz.

Oprócz projektu na Wolnej, drugim zwycięskim projektem był ten związany z doposażeniem Parku Milenijnego, który jest zlokalizowany pomiędzy Fordońską a rzeką Wisłą. Na to zadanie zagłosowało ponad 180 mieszkańców, a w jego ramach postawionych zostanie sześć lamp, ławeczek z oparciem i koszy na śmieci, odnowiona będzie ścieżka parkowa z nawierzchni mineralnej, a przy wejściu do parku postawiona zostanie instalacja metalowa z nazwą „Park Milenijny”. Koszt tej inwestycji ma wynieść ok. 260 tys. zł.

W poprzedniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, najwięcej głosów – blisko 300 – w Starym Fordonie zyskała rozbudowa strefy aktywnej rekreacji przy Szkole Podstawowej nr 4. Pojawi się tam m.in. bieżnia lekkoatletyczna, skocznia w dal czy półkort do gry w tenisa ziemnego i piłkę ręczną.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści