Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejne zmiany w ZGKiM Koronowo. Jest nowy prezes

Dodano: 14.06.2023 | 12:01

Na zdjęciu: To kolejna zmiana na tym stanowisku

Fot. Google Maps

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej ma nowego prezesa zarządu. To Marcin Wawrzyniak.

Przypomnijmy, że w grudniu zeszłego roku wypowiedzenie złożył dotychczasowy prezes spółki Marek Stec. Na jednej z sesji Rady Miejskiej w Koronowie zastępca burmistrza Sławomir Marszelski tłumaczył, że nie są znane powody odejścia. 5 kwietnia burmistrz Patryk Mikołajewski zorganizował czat online z mieszkańcami. Nasza redakcja zapytała włodarza o aktualną sytuację w spółce ZGKiM. – Jest nowy prezes, który pełni obowiązki prezesa – tłumaczył Mikołajewski. – Zapraszam do niego, pewnie chętnie się spotka, opowie o swoich planach. Jest to mieszkaniec gminy Koronowo, co mnie bardzo cieszy, bo staramy się, aby nasze kadry były z gminy Koronowo – dodał.

Kolejne zmiany

Patryk Mikołajewski nie podał nazwiska nowego prezesa, jednak jak ustaliśmy był to Krzysztof Zająkała – dotychczas związany z Urzędem Miejskim w Bydgoszczy. Tymczasem podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Koronowie, która odbyła się 31 maja przybył… nowy prezes. To Marcin Wawrzyniak. – Jestem mieszkańcem tej gminy niemalże od urodzenia – mówił nowy prezes. – Została mi powierzona funkcja prezesa ZGKiM. Jesteśmy w tym momencie na etapie pewnych zmian. Mam nadzieję, że za jakiś czas te zmiany przyniosą efekty na tyle widoczne, że Państwo jako radni, jako mieszkańcy zobaczą te zmiany. Zmieniamy małe rzeczy, żeby w dłuższym czasie przynosiły większy efekt. Jestem magistrem inżynierem budownictwa – inżynierii środowiska z uprawnieniami. Swoją karierę zawodową zaczynałem w sektorze prywatnym. Pięć lat realizowałem inwestycje w całej Polsce. Mówiąc kolokwialnie budowałem – budowałem rurociągi wszelkiej maści, rurociągi, gazociągi, kanalizację sanitarną, deszczową itp. Następnie moja kariera zawodowa można powiedzieć przeskoczyła na sferę samorządową. Bylem kierownikiem Zakładu Komunalnego w gminie Sicienko. Przechodząc tutaj do gminy, podejmując zadanie na prośbę pana burmistrza kończyłem współpracę w tak bardzo lubianej i szanowanej jednostce jaką jest policja, a dokładnie w Komendzie Wojewódzkiej Policji jako cywil. Ciekawe czasy, ciekawe wspomnienia. Teraz myślę, że całe doświadczenie zawodowe, które posiadam i nabyłem będę w stanie przenieść na grunt zakładu i działać sukcesywnie dla dobra gminy – dodał.

Kto był już prezesem w ostatnich latach?

Krzysztof Zająkała pozostał w spółce ZGKiM. Według dostępnych danych zajmuje stanowisko dyrektora operacyjnego. Przypomnijmy, że to kolejna zmiana na stanowisku prezesa Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Koronowie. Od 2018 roku funkcję tę sprawowali Jarosław Głowacki, Krzysztof Wodziński, Marek Stec i Krzysztof Zająkała.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marian
Marian
1 rok temu

Trudno człowieka przekreślać na samym starcie dlatego pożyjemy zobaczymy. Widziałem tą sesje, ja również pozwolę się przedstawić zawodowo pracuje od 48 lat pierwsze sześć nosiłem mundur pracując zawodowo gdzie mój przyjaciel śp, został zastępcą komendanta wojewódzkiego razem zaczynaliśmy a ja gorszym się nie czułem, potem od 42 lat pracuje w jednej i tej samej pracy, do tego mam drugą dodatkową która mi sprawia najwiecej radości bo spotykam tam ludzi od Papieża do ludzi którzy z siódmym przykazaniem mają kłopoty . Na ale do rzeczy, odniosę się do słów burmistrza gdyby mieszkańcy Bydgoszczy tak myśleli i zatrudniali tylko z Bydgoszczy to… Czytaj więcej »

Sesja
Sesja
1 rok temu

Drogi Panie prezesie proszę się nie martwić i przejmować tym, że nie jest być może Pan urodzony w Koronowie, to naprawdę nie ma znaczenia podam Panu przykład chciałbym napisać z górnej Półki ale niestety każdy ma inny gust i poglądy . Dlatego wybrałem osobę publiczną Pana burmistrza gdzie oficjalne strony podają Imiona: Patryk Stanisław
Nazwisko: Mikołajewski
Miejsce urodzenia: Bydgoszcz