Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 19 • L 16
14C
Czw
9C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKolejny atak zimy. Jutro w Bydgoszczy możliwe zawieje i zamiecie śnieżne!
śnieg kujawsko-pomorskie
07.02.2021 | 20:26

Kolejny atak zimy. Jutro w Bydgoszczy możliwe zawieje i zamiecie śnieżne!

Na zdjęciu: W poniedziałek, 8 lutego w Bydgoszczy możliwe są zawieje i zamiecie śnieżne.

Fot. Szymon Fiałkowski

Atak zimy w Bydgoszczy! Służby kryzysowe wydały kolejne ostrzeżenie pogodowe: po bardzo mroźnej nocy w poniedziałek w mieście i okolicach możliwe są zawieje i zamiecie śnieżne!

Nadchodzący tydzień upłynie pod znakiem bardzo niskich temperatur i dynamicznych zmian pogody. Jak podkreśla Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w najbliższych dniach na terenie Polski spodziewane są niebezpieczne zjawiska, takie jak intensywne opady śniegu, dające przyrost pokrywy śnieżnej niemal o pół metra, zawieje śnieżne, marznący deszcz, czy silny mróz. Według najnowszych prognoz IMGW, intensywne opady występują w południowej Polsce, ale ich strefa stopniowo rozszerza się na północ.

W poniedziałek strefa opadów dotrze na teren województwa kujawsko-pomorskiego. Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie 1 stopnia dla miasta Bydgoszczy, powiatu bydgoskiego oraz następujących powiatów: brodnicki, chełmiński, golubsko-dobrzyński, miasto Grudziądz, grudziądzki, nakielski, rypiński, sępoleński, świecki, miasto Toruń, toruński, tucholski i wąbrzeski, w którym przestrzega przed wystąpieniem zawiei i zamieci śnieżnych.

– Przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez opady śniegu oraz północno-wschodni wiatr o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 60 km/h

– przekazuje BCZK na podstawie informacji Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW-PIB w Gdyni. Ostrzeżenie obowiązuje w poniedziałek 8 lutego, od godziny 11:00 do 24:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oceniono na 80%.

Warto dodać, że przed nami noc, która upłynie pod znakiem silnego mrozu. Temperatura minimalna w nocy może spaść miejscami do -14, a nawet -16°C. Uczucie chłodu mogą potęgować porywy wiatru, który według synoptyków może osiągnąć prędkość od 20 km/h do 30 km/h. Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego także wydało ostrzeżenie dotyczące silnego mrozu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści