Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 19 • L 17
20C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
13C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONKomunikacjaKolejny dzień protestu rolników. Dziś zablokowana jest DK15
25.08.2021 | 11:08

Kolejny dzień protestu rolników. Dziś zablokowana jest DK15

Na zdjęciu: We wtorek rolnicy zablokowali drogę krajową nr 5 w miejoscowości Kołaczkowo.

Fot. Szymon Fiałkowski

Środa to kolejny dzień protestu rolników w województwie kujawsko-pomorskim. Dziś blokują oni przejazd drogą krajową nr 15 w Brodnicy.

Pierwotnie zapowiadano, że protest rozpocznie się o godz. 8:00 i potrwa przez 24 godz. Dziś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała jednak, że utrudnienia mają potrwać krócej –  do godz. 20:00. Na miejscu jest policja, która wskazuje kierowcom objazdy.

We wtorek rolnicy protestowali na trasie Szubin – Bydgoszcz w miejscowości Kołaczkowo. Powodem ich działań są niskie ceny tuczników, jaj oraz innych produktów z przemysłu rolnego. – Rozmowy z Mateuszem Morawieckim są naszym celem, chcemy się z nim spotkać i rozmawiać o dalszej sytuacji – podkreślał w rozmowie z nami Michał Swędrowski z AgroUnii, dodając, że środowiska rolniczego nie interesują rozmowy z ministrem Grzegorzem Pudą.

Rolnicy oczekują pokrycia strat związanych z chorobami zakaźnymi zwierząt, odroczenia lub umorzenia kredytów hodowców. Chcą też rozmawiać o przejmowaniu łańcuchów produkcji i dostaw żywności przez oligopole oraz o imporcie żywności.

W środę protest odbywa się nie tylko w Brodnicy. Zablokowana jest też droga krajowa nr 12 w Srocku (woj. łódzkie), droga krajowa nr 11 w Nowym Mieście nad Wartą (woj. wielkopolskie), droga krajowa nr 19 w Radzyniu Podlaskim i droga krajowa nr 76 w Wolce Zastawskiej (woj. lubelskie).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści