Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 16 • L 15
19C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
13C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaKolejny film powstanie w Bydgoszczy. „Miejsce będzie ważnym aktorem tego projektu”
10.07.2021 | 15:42

Kolejny film powstanie w Bydgoszczy. „Miejsce będzie ważnym aktorem tego projektu”

Na zdjęciu: Reżyserem filmu będzie Robert Wichrowski.

Fot. mat. prasowe

W sierpniu rozpoczną się zdjęcia do filmu fabularnego „Negatyw“, które realizowane będą w Bydgoszczy i w plenerach województwa kujawsko-pomorskiego. W filmie zobaczymy m.in.: Anitę Jancię, Małgorzatę Pieczyńską, Annę Próchniak i Michała Gadomskiego.

Reżyserem „Negatywu” jest pochodzący z Bydgoszczy Robert Wichrowski (m.in. „Francuski numer“, „Karuzela“, „Kobieta sukcesu“ seriale: „Archiwista“, „Brzydula“, „Sensacje XX wieku“). Film powstaje niezależnie, w ścisłej współpracy z miastem Bydgoszcz, Sejmikiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego i zakładami Pesa: –  Dobrze znam miasto i region, spędziłem tu młodość i cieszę się bardzo, że po raz pierwszy zrealizuję tu swój film. To miejsce jest ważnym „aktorem“ mojego projektu – mówi Wichrowski. Spora część akcji dzieje się w pociągu, stąd bliska współpraca z Pesą.

Film powstanie na podstawie książki „Wyspa“ Dmitrija Strelnikoffa, a akcja będzie rozgrywać się w w trzech przedziałach czasowych – drugiej połowie lat 70., 80. i współcześnie. Będzie to historia mężczyzny, uznanego fotografa i pisarza (w tej roli Michał Gadomski – m.in. „Drogówka“, „Wołyń“, „Kler“). uwikłanego w skomplikowane relacje uczuciowe z najważniejszymi kobietami jego życia.

Kilka lat temu przeczytałem książkę Wyspa, która szybko w mojej głowie stała się filmem – mówi Wichrowski – Spotkałem się z Dmitrijem Strelnikoffem i od razu złapaliśmy nić porozumienia. Książka stała się punktem wyjścia do opowiedzenia obrazem kameralnej i uniwersalnej historii – wyjaśnia reżyser.

W filmie wykorzystane zostaną zdjęcia czołowej polskiej fotoreportażyski Anny Liminowicz. To pierwsza laureatka nagrody im. Krzysztofa Millera, nagradzana w Grand Press Photo, której zdjęcia publikowały m.in.:  „The New York Times“, „Welt Am Sonntag“, „Gazeta Wyborcza“ czy „Polityka“.

Producentem filmu jest Faun Film Factory, a koproducentami  Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Studio Besta. Zdjęcia do filmu zakończą się we wrześniu, a premiery spodziewać możemy się w 2022 roku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści