Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejny kontrakt bydgoskiej Pesy. Dostarczy lokomotywę do firmy na Dolnym Śląsku

Dodano: 08.07.2020 | 07:18

Wartość kontraktu to niemal 14,4 miliona złotych.

Na zdjęciu: Tak wygląda lokomotywa Gamma, która zostanie przez Pesę dostarczona na Dolny Śląsk.

Fot. PESA Bydgoszcz SA / wizualizacja

Bydgoska Pesa dostarczy lokomotywę Gama 111 Ed do POL-Miedź Trans S.A. W tej sprawie, obie firmy podpisały umowę.

Do Pol-Miedź Trans dostarczona zostanie nowa jednosystemowa lokomotywa elektryczna z silnikiem dojazdowym. Dla firmy wyprodukowana zostanie lokomotywa 111Ed – Gama Marathon. – Jest to nowoczesna, czteroosiowa lokomotywa elektryczna ze spalinowym silnikiem dojazdowym, który umożliwia odprowadzenie pociągu spod sieci trakcyjnej na niezelektryfikowana bocznicę bez konieczności zmiany lokomotywy i oczekiwania na lokomotywę manewrową – mówi Maciej Grześkowiak z Pesy.

Lokomotywa 111Ed jest nowoczesną, czteroosiową konstrukcją o mocy 5,6 kW. Przeznaczona jest do prowadzenia wszelkich pociągów towarowych oraz pasażerskich z szybkimi pociągami ekspresowymi włącznie.

Od momentu podpisania umowy, Pesa ma do 24 miesięcy czasu na dostarczenie pojazdu na Dolny Śląsk. Wartość kontraktu wynosi blisko 14,4 mln zł. Projekt dofinansowany jest z funduszy europejskich „Zakup nowych wagonów platform oraz lokomotywy do przewozu ładunków w transporcie intermodalnym przez Pol-Miedź Trans Sp. z o. o. w Lubinie” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

0 0 votes
Article Rating
Kolejny kontrakt bydgoskiej Pesy. Dostarczy lokomotywę do firmy na Dolnym Śląsku
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments