Bydgoszcz
19C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 19 • L 18
15C
Wt
15C
Sr
15C
Czw
13C
Pt
15C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczTurystykaKolejny spektakularny sukces Szlaku TeH2O
01.04.2016 | 19:17

Kolejny spektakularny sukces Szlaku TeH2O

Bydgoski Szlak TeH2O zostawił daleko w tyle turystyczne "perełki".

Na zdjęciu: Nasz Szlak nagrodzony i nominowany.

Fot. nadesłane

Po wielkim sukcesie, jakim było zdobycie wyróżnienia „Zrównoważonej Turystyki Kulturowej” przyznanego przez Europejską Sieć Turystyki Kulturowej (ECTN) we wrześniu 2015 roku, Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy ponownie znalazł  uznanie u światowych środowisk profesjonalistów z branży turystycznej oraz podróżniczej zdobywając wczoraj – 31 marca br. prestiżową nagrodę w konkursie Tourism Trends Awards 2016 zorganizowanym podczas konferencji Nowe Trendy w Turystyce 2016 w Gdańsku, a także zyskując nominację w konkursie World Travel Awards 2016.

Podczas zorganizowanej w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, prestiżowej konferencji Nowe Trendy w Turystyce, uznawanej za jedno z największych spotkań branży turystycznej w kraju, rozstrzygnięty został  konkurs Tourism Trends Awards 2016 –  dotyczący wyróżnienia przyznawanego za najbardziej innowacyjne, kreatywne i podążające za trendami oferty turystyczne. Autentyczność, autorskość i unikatowość, które w koncepcję Szlaku TeH2O tchnęła krakowska agencja marketingowa Locativo, zostały docenione w kategorii: Nowość na rynku – Nowa propozycja turystyczna, zostawiając daleko z tyłu takie turystyczne perełki, jak Targi Rekonstrukcji Historycznej „Wiec Pomorski” oraz Teatr Szekspirowski – „Szekspir w Gdańsku”.

Bydgoski tematyczny szlak przemysłowy został również nominowany do jednego z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie turystyki światowej – World Travel Awards w kategorii Europejski Wiodący Projekt Rozwoju Turystyki (Europe’s Leading Tourism Development Project), w której znalazły się również tak znamienite projekty, jak: greckie Costa Navarino i portugalskie chodniki nad rzeką Paiva – Passadiços do Paiva (Arouca UNESCO Global Geopark).

Konkurs World Travel Awards obchodzi w tym roku swoje 23-lecie i uznawany jest za najważniejsze wyróżnienie w obszarze turystyki. Pierwsza edycja odbyła się w roku 1993 i po dzień dzisiejszy upowszechnia, nagradza i celebruje znaczące osiągnięcia we wszystkich sektorach światowego przemysłu turystycznego. Rokrocznie w jury konkursu zasiadają przedstawiciele branży turystycznej z prawie 200 krajów świata, co stanowi o najwyższej klasie wyróżnienia, o jakie ubiegać się może produkt turystyczny.


Powiązane treści